Zabawy dla dzieci
Książka Justyny Dżbik-Kluge i Jarosława Sowizdraniuka to zbiór inspiracji do ciekawych zabaw z maluchami. Znalazły się w niej rady, jak stworzyć własną gazetkę, upiec ciastko, wyhodować pietruszkę, napisać list czy zbudować bazę. Pomysły są sprawdzone, ponieważ autorzy wypróbowali je ze swoimi pociechami.
- Moje dzieci w domu z soboty na niedzielę śpią na podłodze w dużym pokoju w bazie, przysięgam - powiedziała Justyna Dżbik-Kluge, mama Henryka i Mariana.
Aktywności są przeznaczone dla dzieci od 6. roku życia. - Zaznaczamy w wielu przepisach, że np. piekarnik muszą ogarnąć rodzice. Dla mnie ta książka ma kilka wymiarów. Rodzic może to wszystko robić z dzieckiem, jeżeli ma na to czas i przestrzeń. Ale też można dać starszemu dziecku i pozwolić robić samemu. Taka była nasza intencja. Która matka nie dała swojemu dziecku smartfona, niech pierwsza podniesie rękę. To jest normalne dzisiaj, często robimy to dla siebie, bo już nie mamy siły cały czas się bawić. W tym nie ma nic złego. Zawsze w życiu chodzi o balans, a my podpowiadamy, jak go złapać - dodała dziennikarka.
Nauka samodzielności poprzez zabawę
Jarosław Sowizdraniuk, tata czwórki pociech, jest zwolennikiem tego, by dawać dzieciom więcej swobody. Dzięki temu mogą samodzielnie odkrywać świat.
- To też podpowiednik dla rodziców, po to, żeby jednak zostawiać trochę więcej przestrzeni. Rzeczywiście, przy tych gorących rzeczach trzeba pomóc, ale dzieci potrafią sobie świetnie poradzić. Przecież my w dzieciństwie nie byliśmy ciągle pilnowani przez rodziców. Warto trochę otworzyć ten ring do zabawy, żeby one potrafiły sobie radzić same - powiedział Sowizdraniuk.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Czytanie dzieciom zwiększa ich zasób słów, także tych trudnych. Kiedy zacząć i jakie książki wybrać?
- "Ukryte, okropne przesłanie" na ubraniach dla dziewczynek. "Dopiero teraz to widzę"
- Bombardowanie miłością uspokoi najbardziej niesfornego malucha. Na czym polega fenomen tej techniki?
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News