Co zrobić, aby dziecko chciało się ruszać? Poznaj porady ekspertki

Źródło: Dzień Dobry TVN
Maluchu nie bój się ruchu!
Maluchu nie bój się ruchu!
Zabawki sensoryczne – rozwój poprzez zabawę
Zabawki sensoryczne – rozwój poprzez zabawę
Kreatywne zabawy dla dzieci
Kreatywne zabawy dla dzieci
Gry i zabawy dla dzieci z Ukrainy, które przełamią barierę językową
Gry i zabawy dla dzieci z Ukrainy, które przełamią barierę językową
Propozycje zabaw dla małych miłośników natury
Propozycje zabaw dla małych miłośników natury
Ruch to zdrowie. Niestety spora grupa dzieci nie ma ochoty na uprawianie żadnej aktywności fizycznej i robi wszystko, aby wymigać się od sportu. Co z tym zrobić? Jak przekonać malucha, by chciał się ruszać? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdaleną Kordaszewską, ekspertką ds. zabawek.

Jak poprzez zabawę zachęcić dzieci do aktywności fizycznej?

Nie wszystkie dzieci lubią sport. Na szczęście poprzez zabawę można je przekonać do tego, żeby chciały się ruszać. Jedną z zabaw mogą być rzutki. - Rzutki mogą być dla graczy wytrawnych z ostrymi końcówkami, mogą być dla graczy młodszych z miękkimi końcówkami - powiedziała Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek. Warto dodać, że w rzutki mogą grać już dwuletnie dzieci. Z myślą o takich maluchach powstały specjalne tarcze magnetyczne.

Poprzez zabawę nasze pociechy mogą również uczyć się balansu i ćwiczyć równowagę. W tym pomoże im specjalna deska. - Na tym można klęknąć, na tym można pojeździć, [...], można się położyć na brzuchu. Można jeździć po całym domu, bo kółeczka są sylikonowe - tłumaczyła nasza rozmówczyni.

W co dzieci mogą grać w domu?

Na rynku można dostać zabawki, które pozwalają grać dzieciom m.in. w koszykówkę, siatkówkę, a nawet w kręgle. Zabawką, która zasługuje na uwagę, jest disc golf.

- W Finlandii jest w każdej szkole, grają przedszkolaki. Pojawiają się też w Polsce. Gminy kupują taki sprzęt. Mamy dyski do disc golfa, które tak, jak w golfie mają, np. szybkość odpowiednią albo są długodystansowe, krótkodystansowe. Trzeba odpowiednio dobrać, aby w jak najmniejszej liczbie rzutów trafić do kosza - wyjaśniała Magdalena Kordaszewska.

Jak grać w disc golfa? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości