zabawa

  zabawa

  Zabawa lalkami jest nieodłącznym elementem dziecięcych aktywności. Maluchy czeszą im włosy, przebierają, karmią i dbają o nie. Wchodzą też w różnego rodzaju role, udając, że lalka jest mamą, nauczycielką czy też panią w sklepie. Jak dowiedli naukowcy, zabawa lalkami rozwija wiele umiejętności interpersonalnych. W Dzień Dobry TVN opowiedziały o tym Marielle Tourel, specjalistka z zakresu rozwoju dzieci oraz Lara Gessler, mama półtorarocznej Neny.

  Ferie to okres, w którym wielu rodziców nie wie, jak zorganizować swojemu dziecku wolny czas. Rozwiązaniem tego kłopotu może być zapisanie pociechy na zajęcia z beatboxu. Czym właściwie jest? Co dziecko może dzięki niemu zyskać? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Jest kilka motywów, które wyjątkowo chętnie wykorzystuje tradycyjna japońska sztuka origami – zwierzęta są wśród nich zdecydowanie na pierwszym miejscu. Można je składać na wiele różnych sposobów: od prostych projektów z kółek lub kwadratów, po skomplikowane formy wpisujące się w założenia origami modułowego. Przedstawiamy sposoby na zwierzątka z origami, z którymi poradzą sobie i dzieci, i dorośli.

  Wszystko co dobre, szybko się kończy. 1 września we wszystkich szkołach uczniowie usłyszeli pierwszy dzwonek. To oznacza, że kolejne miesiące upłyną im pod znakiem obowiązków, nauki i zadań domowych. Na pocieszenie dodamy tylko, że każdy z nas był kiedyś dokładnie w tym samym miejscu. Specjalnie dla naszych widzów Mateusz Hładki przygotował mały quiz. Rozpoznajecie te gwiazdy?

  Park Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" to położony na sześciu hektarach pośród lasów w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem obiekt, który już stał się wyjątkowym miejscem na mapie rodzinnych podróży po Polsce. Przyjechać tu można zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach szkolnych i przedszkolnych, a na miejscu istnieje możliwość zrealizowania bonu turystycznego.