ruch

  ruch

  Znalezienie w sobie motywacji do tego, aby wyjść z domu i trochę się poruszać nie jest łatwe. Większość z nas chce wolny czas spędzić na kanapie przed telewizorem. Tymczasem, jest sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Jak ćwiczyć i jednocześnie oglądać film lub serial? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Przyjęło się, że 10 tysięcy kroków to zalecana dawka ruchu, który powinniśmy wykonywać na co dzień. Jednak czy dla każdego taka liczba będzie odpowiednia? Ortopeda wskazuje, że aktywność fizyczna musi być dostosowana indywidualnie i nie ma jednej sztywnej reguły.

  Jak donosi Światowa Organizacja Zdrowia, co 4. mężczyzna i co 3. kobieta nie ćwiczą wystarczająco dużo, by zapobiec różnym chorobom. A jak się okazuje, istnieje wiele dowodów na to, że jeżeli się ruszamy, żyjemy dłużej i zmniejszamy ryzyko zachorowań na wiele chorób. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Annę Plucik-Mrożek, która leczy ruchem oraz Beatę Domaszewicz, która chorowała na nowotwór piersi i za wysokie tętno. Jak często należy ćwiczyć, by zachować zdrowie?

  W Starej Wsi na trzydniowym szkoleniu w Akademii Lidera spotkali się pasjonaci sportu, którzy ciągle chcą poszerzać swą wiedzę i promować sport w lokalnych społecznościach. Towarzyszyliśmy im z kamerą Dzień Dobry Wakacje.

  Czy Polacy to aktywny naród? Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone. Sprawdzić to postanowił nie kto inny, jak Filip Chajzer. Jak dbamy o formę i co oznacza dla nas witalność? Dziennikarz Dzień Dobry TVN dotarł do badań, z których wynika, że dla 47% Polaków witalność to przede wszystkim aktywność fizyczna, ale nie tylko. Co jeszcze?

  W Święta Bożego Narodzenia lubimy sobie podjeść. W te dni nie powinniśmy jednak zapomnieć o kilkuminutowej dawce ruchu. W Dzień Dobry TVN trener personalny Tomek Choiński pokazał ćwiczenia na spalanie tłuszczu, które warto zrobić po odejściu od stołu. Tym razem będziecie mieli okazję zobaczyć Tomka w wersji slow motion :)

  W ostatnim czasie aktywność fizyczna Plaków znacznie wzrosła. Jednak nadal nie jest to wynik zadowalający. Z czym mamy największy problem? Gdzie szukać motywacji i jak wyrobić w sobie nawyk uprawiania sportu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Tomasza Sobierajskiego, socjologa i Dana Millmana, mistrza świata w gimnastyce, coacha i pisarza.

  W okresie wakacyjnym nie wypada nie być w formie. Słoneczna pogoda za oknem nie sprzyja jednak spędzaniu czasu na siłowni. Alternatywą dla sal fitness jest uprawianie sportów plenerowych. O jakich dyscyplinach mowa? Czym jest street workout? A Wy, jak dbacie o formę latem?

  Statystyki są bezlitosne, dlatego postanowiliśmy działać. Razem z ambasadorami akcji "Czytam i podaję dalej": Joanną Brodzik i Anią Dziewit i Rafałem Rutkowskim zachęcamy Was do czytania książek. Anna Dziewit wzięła naszą redakcyjną bibliotekę na kółkach i ruszyła rozdawać ludziom książki. Przyłączcie się do akcji "Czytam i podaję dalej"!

  Polskie nastolatki tyją najszybciej w Europie. Komputery i konsole zastąpiły naszym pociechom zabawy z rówieśnikami. Jak przekonać dzieci do zdrowej aktywności fizycznej? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Katarzynę Figurę i Piotra Łukasiaka – trenera personalnego.