Kangoo boots zostały wymyślone w Kanadzie. Podczas jednego treningu w "kangurzych butach" można spalić nawet tysiąc kalorii. Na czym polega ta dyscyplina? Czy jest dla każdego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Jakubiak, instruktorka kangoo boots.
Zajęcia dodatkowe, szczególnie te sportowe - są wyjątkowo istotne dla zdrowego rozwoju dziecka. Psycholog sportu – Damian Białek wyjaśnił w Dzień Dobry TVN, dlaczego warto zadbać o regularny wysiłek fizyczny uczniów.
W Budapeszcie trwają właśnie Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Śledzenie rywalizacji sportowców - być może - zachęci części z nas do większej aktywności. Przygodę ze sportem trzeba jednak zacząć od wyboru odpowiedniego obuwia. Na co zwrócić uwagę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Robert Korzeniowski, ekspert sportowy eobuwie.pl i czterokrotny mistrz olimpijski.
Wakacje kojarzą nam się z gorącym rytmem latino. Jednak każda pora roku jest dobra, by rozpocząć naukę tańca. Bujanie w rytm muzyki nie tylko wprawia nas w dobry humor, ale także poprawia kondycję i zdrowie.
Energylandia w Zatorze to największy w Polsce, a także najlepiej oceniany park rozrywki w Europie. Jakie atrakcje oferuje? Dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Agnieszka Marczak jest akrobatką-kontorsjonistką oraz mistrzynią hula-hoop. Swoje umiejętności miała okazję prezentować na scenach całego świata. Jak rozpoczęła się jej przygoda? W Dzień Dobry TVN ze sportsmenką rozmawiał Piotr Wojtasik.
Wiosna na dobre zagościła już w większości polskich miast. Pogodna aura ma niebagatelny wpływ na poprawę nastroju, lecz przede wszystkim zachęca do korzystania z uroków aktywności na świeżym powietrzu. Inspirujące nagranie, które Anna Kalczyńska opublikowała w mediach społecznościowych, jest tego najlepszym dowodem.
Ryszard Kałaczyński stanowi niekwestionowany wzór do naśladowania dla wielu osób. Doświadczony maratończyk ze wsi Witunia ma na swoim koncie liczne sukcesy i nieraz udowodnił, że pracę na roli można z powodzeniem połączyć z aktywnością fizyczną.
Medytacja to popularna technika relaksacyjna, pozwalająca zredukować stres i odzyskać wewnętrzną równowagę. Praktyka mająca na celu wyciszenie, wielu osobom kojarzy się z popularną jogą, jednak jej potencjał z powodzeniem wykorzystać można także podczas spaceru, tańca czy porannego joggingu. Jakie korzyści przynosi ćwiczenie umysłu w ruchu? Czy każdy może zdecydować się na tę formę aktywności?
Znalezienie w sobie motywacji do tego, aby wyjść z domu i trochę się poruszać nie jest łatwe. Większość z nas chce wolny czas spędzić na kanapie przed telewizorem. Tymczasem, jest sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Jak ćwiczyć i jednocześnie oglądać film lub serial? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Joga oddechu (pranajama) wbrew pozorom nie jest najłatwiejsza. Ćwiczenie prana jogi, czyli techniki opanowania oddechu, rozpoczyna się zwykle dopiero po opanowaniu asanów. Osobom praktykującym jogę, łatwiej jest najpierw rozciągnąć i przygotować ciało, a dopiero później skupić się na swoim wnętrzu i oddechu.
Alżbeta Lenska kilka lat temu przeżyła skomplikowaną operację mózgu. Od tamtej pory czyta dużo książek, pogłębia swoją wiedzę i stara się cieszyć chwilą. W mediach społecznościowych wyznała teraz, że z każdym dniem coraz bardziej kocha także życie w ruchu. Z jakiego powodu?
Przyjęło się, że 10 tysięcy kroków to zalecana dawka ruchu, który powinniśmy wykonywać na co dzień. Jednak czy dla każdego taka liczba będzie odpowiednia? Ortopeda wskazuje, że aktywność fizyczna musi być dostosowana indywidualnie i nie ma jednej sztywnej reguły.
Rok spędzony przed ekranami komputerów z pewnością nie był korzystny dla kręgosłupów dzieci. Godziny spędzone przy biurku, lockdown i brak ruchu dały się we znaki. Jak zaktywizować nasze pociechy do aktywności fizycznej? O tym rozmawialiśmy z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim.
Jak donosi Światowa Organizacja Zdrowia, co 4. mężczyzna i co 3. kobieta nie ćwiczą wystarczająco dużo, by zapobiec różnym chorobom. A jak się okazuje, istnieje wiele dowodów na to, że jeżeli się ruszamy, żyjemy dłużej i zmniejszamy ryzyko zachorowań na wiele chorób. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Annę Plucik-Mrożek, która leczy ruchem oraz Beatę Domaszewicz, która chorowała na nowotwór piersi i za wysokie tętno. Jak często należy ćwiczyć, by zachować zdrowie?
W Starej Wsi na trzydniowym szkoleniu w Akademii Lidera spotkali się pasjonaci sportu, którzy ciągle chcą poszerzać swą wiedzę i promować sport w lokalnych społecznościach. Towarzyszyliśmy im z kamerą Dzień Dobry Wakacje.
Czy Polacy to aktywny naród? Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone. Sprawdzić to postanowił nie kto inny, jak Filip Chajzer. Jak dbamy o formę i co oznacza dla nas witalność? Dziennikarz Dzień Dobry TVN dotarł do badań, z których wynika, że dla 47% Polaków witalność to przede wszystkim aktywność fizyczna, ale nie tylko. Co jeszcze?