Materiał promocyjny

Trening medyczny to coś więcej niż tylko ćwiczenia. Komu jest szczególnie polecany?

Na czym polega trening medyczny?
Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup
Źródło: Dzień Dobry TVN
Trening medyczny stanowi połączenie klasycznych zajęć z trenerem personalnym i rehabilitacji. Komu jest polecany? Jak mogą wyglądać przykładowe ćwiczenia? W Dzień Dobry TVN pokazywał je Michał Zieliński, trener certyfikowany przez Rehasport w Well-Fitness.

Komu polecany jest trening medyczny?

Z treningu medycznego najczęściej korzystają osoby, które już mają jakiś problem. - Pojawia się ból, pojawia się zmniejszony zakres ruchu. Jeśli ktoś szuka pomocy, to trafia właśnie na taki trening, żeby specjalista sprawdził, gdzie jest przyczyna i jak zaradzić na dany problem - wyjaśniał w Dzień Dobry TVN Michał Zieliński, trener certyfikowany przez Rehasport w Well-Fitness.

Jak dodał, treningi medyczne polecane są pacjentom z problemami metabolicznymi.

- Z dną moczanową, z cukrzycą, pojawiają się osoby, które są właśnie po rehabilitacji, ale wymagają kontynuacji już w formie takiej bardziej aktywnej, wymagającej - wyliczał. Z takich treningów korzystają także ci, którym przytrafiła się np. kontuzja kolana czy barku. Przychodzą również kobiety, które niedawno urodziły dziecko.

Jak wygląda trening medyczny?

Warto podkreślić, że taki trening możemy wykonać w domu. Jedno z ćwiczeń, które zaprezentował nasz gość, pozwala zaktywizować pośladki. Jak je wykonać? Kładziemy się na macie, na plecach. Zginamy kolana i łokcie, te ostanie dociskamy do podłogi.

- Podniesiemy biodro, w ostatniej fazie mocne spięcie pośladków, więc to będzie ćwiczenie, które nam te pośladki zaktywizuje - tłumaczył Michał Zieliński.

Przy wykonywaniu tego ćwiczenia ciężar ciała powinien się opierać na piętach, a nie na całych stopach.

- Dzięki temu możemy pokierować tylną taśmą mięśniową, przez co pośladek bardziej się zaangażuje - wskazywał trener Well-Fitness.

Jakie ćwiczenia w ramach treningu medycznego możemy jeszcze wykonać w domu? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes