zabawa z dzieckiem

  zabawa z dzieckiem

  Każde dziecko powinno mieć swoje miejsce do zabawy. W małych mieszkaniach, w których malec nie może liczyć na swój pokój, doskonałym rozwiązaniem będą bazy czy kryjówki zrobione z krzeseł, stołu czy biurka. Jak je przygotować? Co można zrobić, aby zabawa w takiej kryjówce była jeszcze bardziej atrakcyjna? W Dzień Dobry TVN Małgorzata Ohme i Filip Chajzer rozmawiali o tym z Martchą Lech-Maciejewską, mamą dwóch synów i blogerką.

  31 października w wielu krajach obchodzone jest Halloween. Mimo że ten zwyczaj jest najpopularniejszy w kulturze amerykańskiej, z roku na rok coraz więcej ludzi świętuje go i w naszym kraju. Szczególnie dzieci zainteresowane są ową maskaradą. To idealna okazja, by wykazały się własną kreatywnością.

  W sobotę 10 października przypada Dzień Gier Planszowych. Warto więc - zwłaszcza, że przed nami weekend - przygotować się na wspólne świętowanie. Propozycje najciekawszych planszówek dla dzieci i całej rodziny przygotowała dla nas Magda Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek.

  Psycholog dziecięca Monika Perkowska: "Jeśli nas to denerwuje, to wyobraźmy sobie, co dzieje się z głową dziecka... też je to czasami drażni". Jak wybierać zabawki odpowiednie dla naszego niemowlęcia? Kupować je, czy może wystarczy to, co mamy w domu? A kiedy i czy w ogóle wprowadzić telewizor, telefon lub tablet?

  To zobowiązania zawodowe są główną przyczyną tego, że rodzice coraz mniej czasu poświęcają swoim dzieciom. Wiele pociech cierpi z tego powodu. Czy da się pogodzić pracę z macierzyństwem? O to, jak ważne jest spędzanie czasu z dzieckiem zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: wokalistkę Magdę Steczkowską, psychologa Małgorzatę Ohme i dziennikarza Faktów TVN Krzysztofa Skórzyńskiego.