Dziecięce książki i zabawki do nauki o ciele człowieka. "Można zrobić samemu sekcję"

Autor:
Justyna
Piąsta
Książki i zabawki o ciele człowieka
Książki i zabawki o ciele człowiekaDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Jak długie są ludzkie jelita? Gdzie znajdują się nerki, wątroba i trzustka? Ile kości jest ciele człowieka? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy książkach dla dzieci, które w prosty sposób tłumaczą maluchom zagadnienia z dziedziny anatomii. O tym, jak połączyć naukę biologii z zabawą, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek.

Nauka poprzez zabawę

Pięknie ilustrowane książki, zeszyty ćwiczeń, a także kolorowe, interaktywne zabawki i pluszaki mogą pomóc dzieciom zrozumieć, jak zbudowane jest ludzkie ciało, za co odpowiadają poszczególne narządy i gdzie dokładnie się znajdują. Maluchy najlepiej uczą się w praktyce, dlatego warto wiedzieć, jakie gadżety są godne uwagi.

Magdalena Kordaszewska w studiu Dzień Dobry TVN przygotowała masę zabawek, które będą pomocne w nauce - m.in. śliniak, do którego na rzepy przyczepia się organy wewnętrze, a także pluszowy zwierzak, na którym również można uczyć się biologii. Kolejną ciekawą propozycją jest mała, plastikowa sylwetka człowieka.

- Samemu można zrobić sekcję. Gumowe wnętrzności można wyjąć pęsetą i następnie ułożyć w takiej kolejności, jak to w ciele człowieka jest. To wcale nie jest takie proste - stwierdziła ekspertka.

Ciało człowieka - jak wygląda w środku?

Domowe lekcje anatomii będą jeszcze bardziej interesujące, jeśli pokażemy dziecku ilustrowane, kolorowe książki. - Uczą tego, jak ciało jest zbudowane. Niejeden chciałby się uczyć z takich w szkole - podkreśliła Kordaszewska.

Ekspertka ds. zabawek zaprezentowała również papierowy model komórki do samodzielnego złożenia. Kolejna propozycja to plakat z sylwetką człowieka, który może stanowić ozdobę w pokoju małego naukowca.

- Do takiego plakatu jest 100 naklejek i musimy odnaleźć odpowiednie miejsca w organizmie. Myślę, że to dość ciekawy patent - wskazała Magdalena Kordaszewska.

Więcej zabawek można zobaczyć w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości