Parenting

Bombardowanie miłością uspokoi najbardziej niesfornego malucha. Na czym polega fenomen tej techniki?

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Mamadu.pl
Niesforne dzieci

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Maluch powinien czuć się przede wszystkim kochany i bezpieczny. Jak o to zadbać? Z pewnością pomoże w tym metoda wychowawcza zwana "bombardowaniem miłością". Sprawdź, na czym polega jej fenomen. Sprawdź.

Bombardowanie miłością - na czym polega?

Wielu rodziców stale poszukuje sposobów, by ich dziecko było szczęśliwe. Nie od dziś wiadomo, że aby pociecha czuła się bezpieczna, każdy opiekun powinien okazywać jej swoją miłość i wsparcie. Jedną z metod, o której robi się naprawdę głośno wśród psychologów dziecięcych, jest tzw. "bombardowanie miłością", a jej skutki mogą cię miło zaskoczyć.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Pomysłodawcą tej techniki jest psycholog dziecięcy dr Oliver James. Na podstawie zachowań swoich pacjentów specjalista zauważył, że intensywne spędzanie czasu z maluchem sam na sam może zwiększyć jego poczucie bezpieczeństwa, co sprawi, że poczuje się bardziej kochany i kontrolowany.

Jak okiełznać niesforne dziecko?

Tu bardzo ważne jest m.in. okazywanie uczuć za pomocą gestów. Miłosna bomba obejmuje np. przytulanie czy głaskanie. Warto zaplanować także całodzienną, wspólną zabawę. Najważniejsze, by cała uwaga opiekuna była skupiona na dziecku. Specjaliści polecają tę metodę szczególnie, gdy maluch przeżywa gorszy czas np. rozwód rodziców lub ma problemy w szkole.

Bombardowanie miłością to również świetny sposób na niesforną pociechę. Okazywanie miłości w odpowiedzi na niewłaściwe zachowanie dziecka może obniżyć u niego poziom stresu, zmniejszać lęk, nadpobudliwość i agresywność. Według twórcy tej techniki pozwoli to na zmniejszenie wybuchów złości i zwiększenie zaufania malucha do jego opiekuna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Mamadu.pl

Źródło zdjęcia głównego: Hoozone/Getty Images

Pozostałe wiadomości