Przysiady sumo (plie) to jedna z wersji popularnego ćwiczenia. Można je wykonywać z obciążeniem, tzn. z kettlem lub hantlami, lub bez niego. Wymagają zachowania odpowiedniej techniki, w przeciwnym wypadku mogą być źródłem dolegliwości bólowych kręgosłupa.
Komputer może służyć nie tylko do pracy oraz grania, ale także do tworzenia muzyki. Rynek muzyczny systematycznie ulega przeobrażeniom i gwiazdy YouTube’a, które same nagrywają piosenki, nikogo już nie dziwią.
Są nieodłącznym elementem treningu wielu sportowców.
Maszyna, którą stworzył Waldemar Mazera to replika myśliwca z pierwszej wojny światowej.
Na czym polega jej fenomen? Sprawdź.
Przybyrad Paszyn to fotograf, który specjalizuje się w fotografii opartej o technikę mokrego kolodionu. Choć z wykształcenia jest historykiem, to dziś nie wyobraża sobie codzienności bez swojej wyjątkowej pasji. Opowiedział o niej w Dzień Dobry TVN.
Przysiad bułgarski polecany jest zarówno amatorom sportowym, jak i zawodowcom.
Wiele spośród z nich można z powodzeniem wykonywać w domu lub na innej, dowolnej przestrzeni.
Samoloty często pozostawiają po sobie białe ślady, przypominające długie chmury. Wiele osób poddaje w wątpliwość ich skład, martwiąc się, że są one źródłem chorób i zanieczyszczenia klimatu. Potocznie nazywane są chemtrails, co tłumaczy się z angielskiego jako smugi chemiczne. Czym tak naprawdę są białe smugi? Czy są groźne dla naszego zdrowia?
Technika decoupage wymaga wykorzystania dobrej jakości materiałów, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie ciekawego efektu na drewnie, szkle czy innej powierzchni. Zamiast kłopotliwych w użyciu serwetek można sięgnąć po papier ryżowy do decoupage. Jest on nieco grubszy, choć półprzezroczysty. To świetne rozwiązanie szczególnie dla początkujących hobbystów.
"Może to być coś rewolucyjnego na rynku protetycznym i mam nadzieję, że będzie to natchnieniem dla kogoś i pomoże to niepełnosprawnym". Naszym gościem był Jarosław Juszczak - student II stopnia inżynierii biomedycznej na Politechnice Łódzkiej, który stworzył model sztucznej ręki, naśladujący ludzką kończynę. Co ważne, jego projekt kosztuje niecałe 1000 złotych, czyli ponad 100 razy mniej niż najtańsza bioproteza na rynku! Poznajcie młodego wynalazcę i jego projekt!
Filip Chajzer postanowił przetestować współczesnych mężczyzn! Jak radzą sobie z prostymi pracami domowymi? Czy wygrają pojedynek z lustrem, gniazdkiem elektrycznym i deską klozetową...? Zobaczcie! W studiu Dzień Dobry TVN, domowi majsterkowicze - Tomasz Sobierajski, Marcin Daniec i Dawid Czupryński, o tym, czy współcześni mężczyźni rzeczywiście stają się coraz bardziej atechniczni.
Belle Epoque - tak nazywano okres od zakończenia wojny francusko-pruskiej w 1871 roku do wybuchu I wojny światowej. To wtedy, po latach wojen i konfliktów w Europie, ludzie mogli odetchnąć i skupić się na polepszeniu swojego bytu. Co dokładnie działo się w tym czasie? Co wówczas wynaleziono? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer zafundował nam technologiczny powrót do przeszłości. Mogliśmy zobaczyć m.in.: telefon kaloryfer będący nieodłącznym atrybutem zamożnego biznesmena, telefon cegłę, który miał wartość nowego malucha i telefon z dołączaną klawiaturą. Ale na tym się nie skończyło - dzieciom wychowanym na współczesnej elektronice Filip zrobił test z obsługi starego, poczciwego walkmana. Jak im poszło? Zobaczcie, jak wyglądała gra "coś jakby FIFA Anno Domini 1983" :)
Polak skonstruował innowacyjne urządzenie, które pozwala na zdalne monitorowanie pracy serca pacjenta przez kilkanaście dni, podczas których badany może normalnie funkcjonować! Jak działa to "kieszonkowe EKG" i w jakich sytuacjach może być wykorzystywane? O "Pocket ECG" opowiedzieli nam w Dzień Dobry Wakacje, dziennikarz naukowy, Karol Wójcicki i twórca innowacyjnego urządzenia - dr Marek Dziubiński.
Przestrzeń miejska to, dla osoby niewidomej, prawdziwy tor przeszkód. Schodki, ławka w parku, wysoki krawężnik... rzeczy, na które widzący nie zwracają uwagi, stają się dla nich prawdziwym utrapieniem. Naukowcy z Politechniki Gdańskiej postanowili wyjść naprzeciw tym problemom - stworzyli "Mówiące Mapy" czyli system wspomagający poruszanie się niewidomych w terenie miejskim. O możliwościach tej aplikacji opowiedział nam, dziennikarz naukowy, Karol Wójcicki.
Polacy stworzyli program, dzięki któremu studenci medycyny będą mogli szkolić się przeprowadzając wirtualne operacje. Projekt eFizjologia został doceniony przez międzynarodowe jury prestiżowego konkursu Laval Virtual Awards 2012, w kategorii „Medycyna i zdrowie”. O zaletach wirtualnego szkolenia i możliwościach jakie daje studentom ta aplikacja rozmawialiśmy z dziennikarzem naukowym Karolem Wójcickim i Marcinem Wiśniewskim, dyrektorem promocji i marketingu i3D.
Nasz nowy cykl "Udana operacja", który opowiadać będzie o wybitnych osiągnięciach polskich lekarzy, zaczynamy od spotkania z "czarodziejem neurochirurgii" prof. Mirosławem Ząbkiem. Czy to prawda, że wykorzystujemy tylko niewielką część swojego mózgu i jak możemy poprawić jego wydajność? Na czym polega technologia gamma-knife?