Materiał promocyjny

Jak budować z maluszkiem rytuał zasypiania? Sandra Kubicka zdradziła swój niezawodny patent  

AWAL2400_Easy-Resize
Spokojny sen maluszka
Źródło: Dzień Dobry TVN
Po narodzinach dziecka świat przewraca się do góry nogami. Wielu rodziców mierzy się z nieprzespanymi nocami, a niewyspanie zaczyna dość szybko dawać się we znaki. Jak wyciszyć maluszka przed snem? W jaki sposób możemy zbudować z nim rytuał zasypiania? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały: certyfikowana konsultantka snu Izabela Wysmyk i modelka, mama 4-miesięcznego Leosia, Sandra Kubicka.  

Jak wyciszyć maluszka? 

Usypianie i wyciszanie malucha nie należy do łatwych zadań, dlatego są to jedne z pierwszych i bardzo ważnych umiejętności, jakie chcą opanować rodzice. Każdy opiekun pragnie zapewnić swojemu dziecku zdrowy, spokojny sen, tak niezwykle ważny w jego dalszym rozwoju. Jak zbudować z maluszkiem rytuał zasypiania? 

W studiu Dzień Dobry TVN certyfikowana konsultantka snu Izabela Wysmyk i mama oraz modelka, influencerka i mama 4-miesięcznego Leosia Sandra Kubicka, opowiedziały widzom, jakie są skuteczne metody usypiana malucha. Jeżeli nasza pociecha ma problemy ze spokojnym snem, możemy skorzystać, chociażby z pomocy zabawek, akcesoriów. Wesprą rodziców w wyciszaniu i budowaniu z dzieckiem nawyku spokojnego zasypiania.  

Patent Sandry na walkę z nieprzespanymi nocami 

Sandra Kubicka początkowo zmagała się z nieprzespanymi nocami. Zaczęła poszukiwać różnych metod na wyciszenie synka, by zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, nie tylko poprzez przytulanie. Jak wyglądały pierwsze noce modelki i jej męża po pojawieniu się w domu Leosia?  

Na początku to mnie zaskoczyło, bo przez pierwsze miesiące dzidziusie nie rozróżniają, kiedy jest dzień, a kiedy noc, więc ważne jest, aby wprowadzić taką zdrową rutynę. Ja uznałam, że muszę zrobić coś innego wieczorem niż za dnia, żeby wiedział, że to jest ten czas, gdy powinien się uspokoić, wyciszyć - tłumaczyła gościni. 

Jakie metody pomogły młodej mamie? - Najpierw go kąpię, karmię, śpiewam mu, albo włączam spokojne melodyjki, muzyczkę, wygaszam światła - zaznaczyła Sandra. Okazuje się, że świetnym sposobem na wyciszenie 4-miesięcznego Leosia są m.in. zabawki-usypiacze. W chwilach, gdy mały Leoś musi się wyciszyć lub przygotować do spania, młodej mamie i maluchowi towarzyszą w tym zabawki-usypiacze "Śpiący Króliczek" i "Wydra" od Fisher-Price. Wydra pomaga uspokoić synka podczas jazdy autem, a króliczek jest ważnym elementem wieczornej rutyny wyciszającej. 

"Śpiący Króliczek Usypiacz-Uspokajacz" marki Fisher-Price to przenośna, miękka przytulanka sensoryczna, która wykorzystuje ruch oraz dźwięki do ukojenia maluszka. Główka zabawki rytmicznie kiwa się, co uspokaja niemowlę. Ma pięć różnych opcji kojących dźwięków i delikatne światełko.  

Zabawka „Wydra Usypianka-Przytulanka” również oferowana przez Fisher-Price ma miękki, rytmicznie unoszący się i opadający jak przy oddychaniu brzuszek. Przez 30 minut odtwarza uspokajające dźwięki np. bicie serca, pochrapywanie czy biały szum. Świeci też delikatnym światełkiem. Oprócz tego zabawka rozwija zmysły dotyku, wzroku i słuchu, jednocześnie zapewniając dziecku relaks.  

Zabawki z kategorii usypiaczy-uspokajaczy 

Dlaczego tego typu zabawki tak dobrze wpływają na emocje maluszka? Dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy zasypia w domu, czy poza nim, w tym na spacerze w wózku. Mają wyciszające dźwięki, np. imitują bicie serca, szumy, uspokajające ruchy głowy.  

Dzięki nim dziecko śpi spokojnie, pozwalając rodzicom na odpoczynek, a ten szczególnie przyda się świeżo upieczonej mamie. Dlaczego zdrowy sen ma tak ważne znaczenie dla maluszka i jego rodziców? Zdaniem certyfikowanej konsultantki snu i mamy Izabeli Wysmyk, nigdy nie jest za późno, by wprowadzić zdrową rutynę.  

Możemy ją wprowadzić nawet od dzisiaj, więc tak naprawdę taki rytuał przed snem to jest kilka powtarzających się czynności, które de facto bardzo często wykonujemy. Może być to właśnie kąpiel, zmiana pieluszki, jakiś masażyk, założenie piżamki, śpiworka, przysłonięcie okien, włączenie jakiejś przyjemnej melodii, szumu i fajnie, jak wybierzemy sobie jedną konkretną i właśnie ta melodia będzie kojarzyła się dziecku z zasypianiem - powiedziała Izabela Wysmyk. 

Może być to szum, może być to muzyka instrumentalna, więc tutaj nie chcemy, żeby za dużo się działo i mogą być to też dźwięki natury. To są takie dźwięki, które najbardziej pomagają nam się wyciszyć, a później też zasnąć. I to, co w tej rutynie, w tym rytuale jest najważniejsze, to powtarzalność. Dlatego, że ta powtarzalność daje dziecku poczucie bezpieczeństwa - dodała certyfikowana ekspertka snu.  

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości