Parenting

Jak urządzić domowy plac zabaw? "Może przeistoczyć się później w coś dla nastolatka"

Parenting

Autor:
Justyna
Piąsta
Domowy plac zabaw
Domowy plac zabawDzień Dobry TVN
wideo 2/6

W czterech kątach można stworzyć niezwykłą krainę gier i rozrywki dla malucha. Wystarczy odrobina wyobraźni i zapału rodziców, by dziecko we własnym pokoju mogło biegać, skakać czy wykonywać proste ćwiczenia. Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek dla najmłodszych, w Dzień Dobry TVN podpowiedziała, jakie gadżety i sprzęty mogą znaleźć się na domowym placu zabaw.

Plac zabaw w domu i mieszkaniu

Magdalena Kordaszewska przygotowała różnego rodzaju zabawki, drabinki i zjeżdżalnie, które mogą być inspiracją dla rodziców do zorganizowania placu zabaw w domu.

- Zacznę od największych gabarytów, ale takich, które rosną razem z dzieckiem. Ten plac zabaw może przeistoczyć się później w coś dla nastolatka. Poza wspinaczką, ma elementy do mocowania na ścianie, do podnoszenia, bujania, zjeżdżania. Dziecko jest zrelaksowane, lepiej uczy się w szkole, ładniej pisze, bo ćwiczy motorykę małą no i jest szczęśliwsze - powiedziała ekspertka ds. akcesoriów i zabawek dla dzieci.

W mieszkaniach o mniejszym metrażu świetnie sprawdzi się ławeczka równoważna, kolorowe kamienie, po których można chodzić lub przeskakiwać, a także interaktywna mata do gry w klasy.

Gadżety, które bawią i uczą

Dzieci uwielbiają się huśtać, więc jeśli metraż w mieszkaniu lub domu na to pozwala, można zamontować platformę sensoryczną na linkach. - To jest najcudowniejsza, najgenialniejsza rzecz. Na niej można siedzieć, lepić plastelinę, układać różne rzeczy, położyć kocyk, żeby było miękko, ale też stać i bujać się - wyliczyła Magdalena Kordaszewska.

Kolejnym świetnym gadżetem, który może znaleźć się na domowym placu zabaw, będzie ruchoma drabinka. - Można ją przestawiać, ustawiać w dowolnych kierunkach. Takie drabinki nadają się też na dwór, są lekkie, sprawdzą się zarówno w przedszkolu, jak i w domu - przyznała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości