"Najlepsza metoda, żeby przestały się bać ciemności".
W czterech kątach można stworzyć dziecku niezwykłą krainę gier i rozrywki. Wystarczy odrobina wyobraźni i zapału rodziców.
To doskonała rozrywka na ferie.
Dawniej zabawy podwórkowe, gry zespołowe czy ćwiczenia w okręgach były dla dzieci codziennością. Dziś, za sprawą nowych technologii, tendencje te uległy zmianie – sporo dzieci preferuje spędzanie wolnego czasu z użyciem różnego typu urządzeń. Jednak często, zwłaszcza w trakcie wakacyjnych wyjazdów, dzieci i ich rodzice szukają ciekawych pomysłów na zabawy. Doskonałym rozwiązaniem może być przypomnienie dawnych, ponadczasowych gier i zabaw.
Czasami rodzice nie mają pomysłu na to, jak spędzać wolne chwile z dzieckiem. Aby zająć pociechę, dają jej w ręce telefon czy tablet. Jak urozmaicić ten czas? Z pomocą w tej sytuacji przyszli youtuberzy Sebastian Bajon i Przemysław Śliwiński. Wraz z innymi ojcami napisali książkę "Projekt tata, czyli 100 sposobów na jeszcze lepszy czas z dzieckiem".
Nie masz pomysłu na kolejny wieczór w domu? Gry planszowe nie bez powodu zyskują na popularności. To wciągająca rozrywka na wiele godzin. W niektóre można grać również online. Co ciekawe, producenci najpopularniejszych tytułów tworzą wersje dla jednej osoby. Z okazji Dnia Gier Planszowych przypominamy rozmowę z Magdaleną Kordaszewską, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.
Zaczęły się ferie, ale nasze pociechy z powodu pandemii nigdzie nie wyjechały. Większość dzieci jest w tej chwili z nami w domu. - Mamo, tato, pobawisz się ze mną? Ile razy to słyszeliśmy? Animatorka Patrycja Lipińska zaprezentowała, jak możemy zagospodarować naszym pociechom czas w domu.
Prawdopodobnie będą to najdziwniejsze ferie od wielu wielu lat. Zamknięte stoki uniemożliwiają szusowanie na nartach, a nieczynne hotele utrudniają wyjazdy. Rodzice zastanawiają się w związku z tym, co robić ze swoimi pociechami. Kilka ciekawych propozycji przedstawiła w naszym programie Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci,
31 października w wielu krajach obchodzone jest Halloween. Mimo że ten zwyczaj jest najpopularniejszy w kulturze amerykańskiej, z roku na rok coraz więcej ludzi świętuje go i w naszym kraju. Szczególnie dzieci zainteresowane są ową maskaradą. To idealna okazja, by wykazały się własną kreatywnością.
Małe dzieci coraz częściej sięgają po nowe technologie. Czy oprócz zabawy mogą się czegoś w ten sposób nauczyć? Jak rozwiązywanie interaktywnych łamigłówek wpływa na ich rozwój?