gry i zabawy dla dzieci

    gry i zabawy dla dzieci

    Dawniej zabawy podwórkowe, gry zespołowe czy ćwiczenia w okręgach były dla dzieci codziennością. Dziś, za sprawą nowych technologii, tendencje te uległy zmianie – sporo dzieci preferuje spędzanie wolnego czasu z użyciem różnego typu urządzeń. Jednak często, zwłaszcza w trakcie wakacyjnych wyjazdów, dzieci i ich rodzice szukają ciekawych pomysłów na zabawy. Doskonałym rozwiązaniem może być przypomnienie dawnych, ponadczasowych gier i zabaw.

    Prawdopodobnie będą to najdziwniejsze ferie od wielu wielu lat. Zamknięte stoki uniemożliwiają szusowanie na nartach, a nieczynne hotele utrudniają wyjazdy. Rodzice zastanawiają się w związku z tym, co robić ze swoimi pociechami. Kilka ciekawych propozycji przedstawiła w naszym programie Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci,

    31 października w wielu krajach obchodzone jest Halloween. Mimo że ten zwyczaj jest najpopularniejszy w kulturze amerykańskiej, z roku na rok coraz więcej ludzi świętuje go i w naszym kraju. Szczególnie dzieci zainteresowane są ową maskaradą. To idealna okazja, by wykazały się własną kreatywnością.

    Małe dzieci coraz częściej sięgają po nowe technologie. Czy oprócz zabawy mogą się czegoś w ten sposób nauczyć? Jak rozwiązywanie interaktywnych łamigłówek wpływa na ich rozwój?