Tablice sensoryczne - zalety
Tablice sensoryczne są świetnym sposobem na wsparcie rozwoju zmysłu dotyku u dziecka. W studiu Dzień Dobry TVN mama 2,5-letniego Franka Sylwia Halasz, która znana jest w sieci jako MamaSyla, opowiedziała widzom, jak przygotować taką zabawkę samodzielnie.
- Dzieci uwielbiają się bawić rzeczami takimi jak zamki, klucze czy piloty. Robiąc taką tablicę, jesteśmy w stanie zaspokoić potrzebę odkrywania u dzieci, zapoznania się z rzeczami codziennego użytku - powiedziała nasza rozmówczyni. - Tablica bardzo fajnie wpływa też na rozwój motoryki małej, precyzję ruchu, koordynację oko-ręka czy nawet logiczne myślenie - dodała.
Jak zrobić tablicę sensoryczną?
Sylwia Halasz zaznaczyła, że do tablicy nie możemy przyklejać rzeczy mocno zużytych, zepsutych, by nie narazić pociechę na niebezpieczeństwo.
- Zamek, który nam zalega, ale jest w dobrym stanie, jak najbardziej możemy przyczepić. Oprócz tego też włączniki, suwaki. Trzeba uważać i mieć dziecko na oku, gdy bawi się tablicą, żeby niczym się nie poczęstowało - podkreśliła MamaSyla. - Jeśli nie mamy zbyt dużo elementów, to możemy pójść do sklepu z dzieckiem i zapytać, co chce, żeby się na niej znalazło - poradziła.
Podstawą do wykonania tablicy sensorycznej jest płyta lub deska sosnowa. Wybrane elementy przyklejamy gorącym klejem, a plastikowe przykręcamy śrubokrętem lub wkrętarką. Zobacz materiał wideo.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- W co bawić się z dzieckiem, gdy za oknem plucha? "Te zabawki nie zdewastują nam mieszkania"
- Jak wygląda mieszkanie sensoryczne? "To samograj. Dzieci się bawią, a my możemy napić się kawy"
- Rozcięła gumowe zabawki swojego dziecka. Znalazła w nich trupią pleśń
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News