diy

  diy

  Dzięki własnoręcznym, unikalnym prezentom możemy wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Takie podarunki cieszą najbardziej, ponieważ w ten sposób pokazujemy, jak bardzo zależy nam na drugiej osobie. Co więcej, są świetną alternatywą, jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i zrezygnować z gonitwy po sklepach. Zobacz, jakie pomysły na bożonarodzeniowy prezent sprawdzą się najlepiej!

  Z kalendarzem adwentowym Dzień Dobry TVN odliczamy dni do zbliżającego się Bożego Narodzenia. 3 grudnia poświęcamy na robienie kartek świątecznych. W tym celu studio naszego programu odwiedziła artystka i miłośniczka DIY oraz rysunku, Samanta Lesiak. Pokazała, jak własnoręcznie wykonać piękne działa.

  Kalendarz adwentowy kojarzy się przede wszystkim z drobnymi słodyczami zamkniętymi w pudełeczkach. Jednak coraz częściej spotkać można takie kalendarze w formie zadań lub innych drobnych prezentów. Taka forma pozwala przygotować się do świąt i poznawać siebie nawzajem w związku. Sprawdź nasz pomysł na kalendarz adwentowy dla par.

  Zapachy wpływają na nasz nastrój, dlatego dobrze jest w domu otaczać się ulubionymi aromatami. Jak wykonać domowy dyfuzor samodzielnie? O tym w kolejnym materiale z cyklu "Sama to ogarniesz" opowiedziała Magda Borowiak-Wróblewska.

  Z czym kojarzy ci się piwo? Jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość osób, która miałaby dać odpowiedź na to pytanie, wskazałaby jedynie popołudniowy czy wieczorny relaks. Warto jednak wiedzieć, że trunek ten rewelacyjnie działa również na naszą urodę. I to wbrew pozorom wcale nie negatywnie. 

  Podwieszany sufit to obniżenie stropu z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych opartych na stalowej konstrukcji. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie ciekawych aranżacji w salonie czy łazience. Montując sufit podwieszany, stelaż i inne mocowania należy umieścić na miejscu solidnie i zgodnie z zaleceniami specjalistów – najważniejsze przy tego typu instalacjach jest bezpieczeństwo.

  Wielu rodziców zastanawia się, co można podarować dziecku na Mikołajki bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Przedstawiamy kilka uniwersalnych pomysłów, które spodobają się chłopcom i dziewczynkom, a można wykonać je samodzielnie z niewielkim nakładem pracy.

  DIY – prezent dla przyjaciółki, szczególnie bliskiej, dobrze jeśli jest "od serca". Liczy się nie tyle jego wartość materialna, co włożone w jego zdobycie uczucia. Te przygotowane własnoręcznie albo przerobione, spersonalizowane samodzielnie są najlepszy rozwiązaniem. Dzisiaj stawiamy na prezent dla przyjaciółki DIY i podrzucamy garść inspiracji.

  Każdy, kto zaczyna przygodę ze słynną sztuką ozdabiania przedmiotów, prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest papier do decoupage. Duże wzory kwiatowe, ornamenty, anioły, motywy architektoniczne, świąteczne i okolicznościowe, napisy itd. Możliwości jest mnóstwo. Ale jak używać takiego papieru, by efekt był zachwycający?

  Naklejki to ozdoba chętnie wykorzystywana do dekorowania wnętrz. Są one bardzo lubiane również przez dzieci, które naklejają je na szybach, meblach czy plecakach. Producenci wykorzystują naklejki, by za ich pomocą umieszczać na produkcie informacje o jego parametrach. Niestety naklejek, a zwłaszcza pozostałości po nich, nie zawsze łatwo się pozbyć. Jak najlepiej usunąć klej po naklejce?

  Klej na gorąco możesz wykorzystać do łączenia różnych materiałów. Przy jego pomocy m.in. klei się modele, montuje głośniki, przykleja płytki ceramiczne i obicia tapicerskie, skleja zabawki oraz buty, mocuje wykładziny, układa przewody, wykonuje się biżuterię, ozdoby domowe i wiele wiele innych. Jakie są jego rodzaje, jak go używać i jak usunąć z niepożądanego miejsca?

  Zastanawiasz się, jak uszyć tipi i czy można zrobić to samodzielnie? Stworzenie namiotu dla dziecka może się wydawać nie lada wyzwaniem. Nie jest to jednak trudne. Przekonaj się, jak uszyć tipi i czego będziesz do tego potrzebować.