Dlaczego warto podarować dziecku książkę?
W ocenie Katarzyny Stoparczyk, dziennikarki książki o tematyce świątecznej to znacznie więcej niż zwykła lektura. - To są takie pomosty do miłości, do bliskości. To są papierki lakmusowe relacji - powiedziała. Nasza rozmówczyni przyniosła ze sobą kilka pozycji, które jej zdaniem zasługują na uwagę.
Jedną z nich jest "Serce w butelce". Jej autorem jest Olivier Jeffers. - Przepięknie zilustrowana, niewiele słów, ale [...] mogą być takim antidotum, kiedyś, na trudne dorastanie naszego dziecka. Historia zaczyna się od tego, że maleńka dziewczynka zachwycać się światem. Widzi te okruszki szczęścia dookoła, widzi te anioły, [...], i przychodzi bardzo trudny, traumatyczny moment i ona bardzo cierpi. Tak bardzo cierpi, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować i chowa swoje serce do szklanej butelki - powiedziała Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka. W pewnym monecie dziewczynka postanawia je wyjąć.
Jaką książeczkę o świętach wybrać?
Na uwagę zasługuj również książka "Święta na świecie" napisana przez Sofie Maria Brand. Można się z niej dowiedzieć, że są kraje, w których niegrzeczne dzieci zamiast rózgi dostają np. zgniłego ziemniaka. Warto sięgnąć również po pozycję "Święty Mikołaj bierze nadgodziny’" Michele D’Ignazio. - Święty Mikołaj traci robotę. I co robi? Nie załamuje się, tylko jeździ śmieciarką w nocy i wynajduje takie przedmioty, którym może nadać drugie życie - dodała nasza rozmówczyni.
Po które jeszcze książeczki o tematyce świątecznej warto sięgnąć? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jak bez stresu odpieluchować dziecko? Tego pytania nie należy zadawać maluchowi
- Co robić, gdy rodzic manipuluje dzieckiem? Te zachowania są sygnałem alarmowym
- "Klaps to też przemoc". Dlaczego rodzice coraz częściej ją stosują?
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News