święta

  Dożynki, nazywane również Świętem Plonów lub Wieńcami, to jedno z tradycyjnych, ludowych świąt, które obchodzi się w Polsce i innych krajach słowiańskich. Świętowanie nadal trwa i jeszcze kilka dni obchodów przed nami. Dowiedz się więcej o dożynkach. 

  15 sierpnia w Kościele Rzymskokatolickim obchodzona jest Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywana również Matki Boskiej Zielnej. Czy w tym dniu trzeba iść do kościoła? Kiedy odbywają się msze?

  20 czerwca ogłoszono nowym świętem państwowym. Jest to Dzień Powstań Śląskich. W tym roku będzie obchodzony po raz pierwszy. Święto ten powstało z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy.  Czy jest to dzień wolny od pracy?

  W Wielki Czwartek i Wielki Piątek niektóre sklepy spożywcze wydłużą godziny otwarcia.

  Wielkanocne przygotowania ruszyły pełną parą. Sprzątanie, malowanie jajek i gotowanie, a wraz z nim mnóstwo odpadków, których wcale nie trzeba wyrzucać. Obierki i resztki warzyw możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Najlepsze z nich przedstawiła dziennikarka i propagatorka zero waste, Sylwia Majcher.

  Zobacz, jak zachować spokój, kiedy emocje zaczynają brać górę.

  Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z tradycją, w tym szczególnym czasie w większości polskich domów nie zabraknie wyszukanych potraw i słodkich przysmaków, dzięki którym chwile spędzone w gronie najbliższych nabiorą szczególnego znaczenia. Niestety goście zasiadający przy suto zastawionych stołach nie zawsze są w stanie skosztować wszystkich specjałów. W trakcie przygotowań do rodzinnych spotkań nie należy zapominać o problemie, jakim jest marnowanie żywności. Jak zaplanować świąteczne zakupy, by uniknąć strat?

  Grażyna Wolszczak te święta miała spędzić zupełnie inaczej. Aktorka przebywa jednak w szpitalu. Jak ujawniła, poddała się operacji. W sieci opublikowała zdjęcie z opatrunkiem na twarzy. Co się stało?

  Mazurek wielkanocny - jak go przygotować? W kuchni Dzień Dobry TVN Anna Starmach wraz z Tosią Kozyrą i Leną Walewską z MasterChef Junior przygotowały świąteczne ciasta. Który przepis podoba się Wam najbardziej? Jaki powinien być mazurek zdaniem EuGeniusa? Zobaczcie!

  Coraz wyższe temperatury i wydłużające się dni to oznaka nie tylko nadchodzącej wiosny, ale również bardzo ważnych dla katolików, zbliżających się świąt wielkanocnych. Kiedy wypada Niedziela Palmowa i co oznacza to święto?

  Pani Daniela pojawiła się kilka tygodni temu w materiale Uwagi! TVN. Samotna, 80-letnia kobieta żyła w tragicznych warunkach i konflikcie z sąsiadami. Jak wyglądają jej święta?

  "Miłe wieści" to program, którego zadaniem jest dostrzeganie gestów delikatności. Jego formuła polega na wysyłaniu wiadomości redakcji przez widzów. Mogą to być zdjęcia lub filmy niedocenianych na co dzień bohaterów. Po to, aby podziękować im na wizji.

  Monika Mrozowska wpadła w tak intensywny wir świątecznych przygotowań, że nie udało jej się ich nawet uwiecznić. Opublikowała więc stare zdjęcie. W domu aktorki trwają ostatnie szlify przed wigilijną wieczerzą.

  Finał miasteczka świątecznego Dzień Dobry TVN odbył się w Muszynie. Tam przywitali Państwa Ewa Drzyzga i Piotr Wojtasik. To było niezwykłe muzyczne spotkanie z mieszkańcami i tradycją tego miasta.

  Zobacz, jak je zrobić.

  Już ostatnie godziny dzielą nas od uroczystych wigilijnych kolacji. W wielu domach trwa w najlepsze przedświąteczna gorączka, która jak się okazało - nikogo nie oszczędza. Małgorzata Socha opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym opisuje, co musiała zrobić, by ze wszystkim zdążyć. 

  Wigilia już za parę godzin, a wy wciąż w proszku? Ciasto dopiero w piekarniku, okna nie umyte, a prezenty czekają, aby ktoś je zapakował. Świąteczne obowiązki potrafią doprowadzić nas do białej gorączki. Co robić, aby nie zwariować? Swoimi sposobami podzieliła się Sonia Bohosiewicz.

  "Byłam grzeszna cały rok i niczego nie żałuję".

  Dlaczego porównujemy historię Świętej Rodziny do sytuacji uchodźców?

  "Nie wiem, jak ja przeżyję".

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. W Polsce 24 grudnia zasiadamy do kolacji wigilijnej, łamiemy się opłatkiem i kolędujemy. A jak wygląda to w Stanach Zjednoczonych? Jakie są amerykańskie tradycje? Czy Polonia przygotowuje pierogi?

  "Walczymy, by była z nami w Wigilię".

  "Myślę, że atmosfera jest najważniejsza"

  "U nas już 4 pokolenia!"

  "Domową atmosferę poczułam dopiero, kiedy leżałam na szpitalnym łóżku".

  Dla wielu katolików wizyta w kościele podczas Bożego Narodzenia to nieodłączny element świąt. Często pojawiają się jednak wątpliwości, kiedy według kalendarza liturgicznego musimy być obecni, by spełnić chrześcijański obowiązek. Wyjaśniamy.

  Książę Harry i Meghan opublikowali pierwsze zdjęcie swojej córki Lilibet na świątecznej pocztówce. Sesja odbyła się w domu pary w Santa Barbara w Kalifornii. Wielu fanów rodziny królewskiej czekało na tę fotografię. Trzeba przyznać, że wyjątkowo sielankowy kadr.

  Istnieje wiele kultowych świątecznych filmów, nie tylko "Kevin sam w domu", które wykreowały dziecięce gwiazdy. Dzisiaj to już dorośli ludzie. Sandra Hajduk-Popińska postanowił przypomnieć te dobrze wszystkim znane nazwiska w przeglądzie wiadomości show-biznesu.

  "Co warto obejrzeć w czasie świąt Bożego Narodzenia?" - to pytanie, co roku zadaje sobie wielu widzów. Dlatego Player.pl przygotował świetne filmy i seriale, by odpowiedzieć na to pytanie. Oto zestawienie 7 produkcji, które umilą grudniowe wieczory. Uwaga: są wciągające!

  "Śpiew kolęd towarzyszy każdej Wigilii"