Uczniowie planują zrobić łańcuch o długości 3,5 km. "Mamy nadzieję, że uda się pobić rekord"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Dzieciaki biją rekord łańcuchowy
Dzieciaki biją rekord łańcuchowy
Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świąt
Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świąt
Paulina Krupińska-Karpiel o świętach Bożego Narodzenia
Paulina Krupińska-Karpiel o świętach Bożego Narodzenia
Święta last minute
Święta last minute
Wyjątkowe prezenty dla bliskich na święta
Wyjątkowe prezenty dla bliskich na święta
Boże Narodzenie tuż tuż! Trwa poznański jarmark świąteczny
Boże Narodzenie tuż tuż! Trwa poznański jarmark świąteczny
Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Idealny makijaż na święta
Idealny makijaż na święta
Święta w podróży z pupilem
Święta w podróży z pupilem
Małgorzata Rozenek-Majdan o świętach i niani Henia
Małgorzata Rozenek-Majdan o świętach i niani Henia
Kuchnia. Święta tuż tuż
Kuchnia. Święta tuż tuż
W kalendarzu adwentowym Dzień Dobry TVN pod datą 7 grudnia skrywał się "wymarzony łańcuch świąteczny". Z tej okazji odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Tuszewie, gdzie uczniowie biją rekord, a w studiu dekoratorka wnętrz Agnieszka Winnicka pokazała, jak stworzyć wyjątkowe ozdoby.

Tuszewo. Uczniowie próbują pobić rekord

Od 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszewie - pod okiem nauczycielek: Lucyny Jabłońskiej i Mai Grądzkiej - tworzą długie łańcuchy choinkowe.

- Założenie organizatorki, czyli pani Mai Grądzkiej było takie, żeby powstał łańcuch o długości 300 m. Tytułem otoczenia naszego okolicznego stawu. Jednak pierwotne założenia przekroczyły nasze oczekiwania i powstał łańcuch o długości 2,5 km. [...] To był pierwszy szkolny rekord Guinnessa - tłumaczyła Lucyna Jabłońska w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką Dzień Dobry TVN.

Szkoła założyła bowiem własną Księgę rekordów Guinnessa i od trzech lat podtrzymuje tradycję. - Pojawił się COVID-19 i mogłoby to zniechęcać do dalszej pracy, ale udało nam się pobić kolejny rekord i w 2020 nie było to już 2,5 km, tylko 2,8 km - podkreśliła nauczycielka.

Z kolei w 2021 - 3,2 km, a w tym roku szkoła planuje zrobić łańcuch o długości 3,5 km. Do akcji przyłączyła się lokalna społeczność. Obok uczniów i nauczycieli łańcuch kleją rodzice, a nawet członkinie koła gospodyń wiejskich.

- W tej chwili mamy już 3 km, a tworzenie łańcucha trwa do 19 grudnia. Zaczęliśmy 21 listopada przy ogromnym wsparciu rodziców, koła gospodyń wiejskich oraz wszystkich tuszewskich elfów. Mamy nadzieję, że uda się pobić rekord - przyznała Lucyna Jabłońska.

Świąteczne łańcuchy, które warto przygotować z dziećmi

Łańcuchy i girlandy to popularne elementy świąt. Możemy je wykorzystać do dekoracji choinki, okna, a nawet stołu. Pomysły na ozdoby można przygotować samodzielnie lub z pomocą dzieci.

- Możemy pobawić się rzeczami, które mamy w domu albo można kupić w sklepach papierniczych różnego rodzaju naklejki, gadżety. [...] Z bombeczek, które nam zostały z poprzednich sezonów, a na choinkę już ich nie chcemy, możemy powić girlandy [...] Moja ulubiona forma girlandy jest z zieleni. Można ją na drucie uwić - mówiła Agnieszka Winnicka w Dzień Dobry TVN.

Dekoratorka wnętrz zaprezentowała, jak przygotować:

 • Łańcuch na sznurku z gwiazdkami,
  • łańcuch z kolorowej tasiemki.

   Zobacz w materiale wideo, jak krok po kroku stworzyć te ozdoby:

   Kreatywne sposoby na świąteczne łańcuchy
   Źródło: Dzień Dobry TVN

   Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

   Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

   Zobacz także:

   Autor: Dominika Czerniszewska

   Reporter: Agata Zjawińska

   Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

   podziel się:

   Pozostałe wiadomości