Święta Bożego Narodzenia

  Święta Bożego Narodzenia to wprost idealny czas na organizowanie spotkań w gronie najbliższych. Joanna Przetakiewicz wykorzystała magiczną atmosferę grudniowych uroczystości i urządziła wyjątkowe przyjęcie dla swoich przyjaciół. Na liście gości nie zabrakło znanych i lubianych gwiazd. Jak projektantka wspomina ten wieczór?

  Święta Bożego Narodzenia to dla niektórych najbardziej wyczekiwany czas w roku. Wiele osób przygotowuje się do nich dużo wcześniej, a dom przystraja rozmaitymi ozdobami. Nie są one identyczne we wszystkich częściach świata. Czym zaskakują domowników Grecy, Ukraińcy i Meksykanie?

  "Byłam grzeszna cały rok i niczego nie żałuję".

  Dlaczego porównujemy historię Świętej Rodziny do sytuacji uchodźców?

  Jakie tradycje kultywuje rodzina Karpiel-Bułecka?

  "U nas już 4 pokolenia!"

  "Domową atmosferę poczułam dopiero, kiedy leżałam na szpitalnym łóżku".

  Natalia, Rozalia i Laura Mancewicz to jedne z najbardziej zgranych sióstr w polskim show-biznesie. Nieustannie się wspierają i powadzą nawet wspólny biznes. A jak spędzają święta? O tym opowiedziały teraz w Dzień Dobry TVN.

  Książę Harry i Meghan opublikowali pierwsze zdjęcie swojej córki Lilibet na świątecznej pocztówce. Sesja odbyła się w domu pary w Santa Barbara w Kalifornii. Wielu fanów rodziny królewskiej czekało na tę fotografię. Trzeba przyznać, że wyjątkowo sielankowy kadr.

  "Śpiew kolęd towarzyszy każdej Wigilii"

  Pierwsza gwiazdka tradycyjnie wyznacza początek kolacji wigilijnej.

  "Uświadamiam sobie, jak wiele mnie omija".

  Oto tani i efektywny trick z pomarańczą w roli głównej.

  Święta to czas, w który możemy spędzić z dzieckiem w bardzo kreatywny sposób. W każdej rodzinie istnieją pewne tradycje, np. wspólne pieczenie pierniczków. Jednak jest znacznie więcej zabaw, z których rodzice mogą skorzystać. Poznaj kilka propozycji.

  Alex Kain i jego piosenka "Święta i prezenty" przypadną do gustu szczególnie tym, którzy lubią cieszyć się duchem świąt w nowoczesny sposób. Hip-hopowa pastorałka cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Tym bardziej że muzyk ma pokaźne grono odbiorców na Tik Toku, którym prezentuje swoją twórczość.

  Tradycyjnie przed wieczerzą wigilijną w wielu domach odczytywany jest fragment Biblii, dopiero po niej można zasiąść do spożywania uroczystej kolacji. Który fragment należy przygotować na ten wyjątkowy wieczór?

  Paweł Kapral znany jest jako Pan od malowania. Zajmuje się artystycznym malowaniem ścian. W programie Dzień Dobry TVN stworzył ogromną Bożonarodzeniową kartkę świąteczną. Jak zaczęła się jego przygoda z malowaniem?

  Obchody świąt Bożego Narodzenia wiążą się z wieloma wyjątkowymi zwyczajami. Spotkania w rodzinnym gronie, wspólne kolędowanie i wręczanie upominków najbliższym to zaledwie część atrakcji, które są integralną częścią grudniowych uroczystości. W Dzień Dobry TVN Robert i Monika Janowscy opowiedzieli o urokach kultywowania świątecznej tradycji.

  "Usłyszałam, że popadam w paranoję".

  "Wszyscy jesteśmy z tej samej foremki"

  "Mama zawsze robiła gigantyczne zakupy".

  "Dzisiejsza Wigilia to jest dawne pogańskie święto".

  Anna Starmach radzi, co zrobić ze świątecznym zakalcem. Sandra Hajduk-Popińska w wiadomościach z show-biznesu zacytowała słowa prowadzącej program MasterChef. Wiele kobiet ucieszy ta porada.

  Dieta dziecka powinna obfitować w zdrowe i lekkostrawne produkty, a tradycyjne świąteczne potrawy nie zawsze odpowiadają jej wymogom. Podczas komponowania bożonarodzeniowego menu warto pamiętać o tym, że składniki niektórych specjałów mogą zaszkodzić najmłodszym członkom rodziny. Za sprawą drobnej modyfikacji klasycznych przepisów możemy przygotować pożywne, a jednocześnie niezwykle apetyczne dania. Przekonuje o tym Magdalena Adamczak, dietetyk kliniczny i specjalista zdrowia publicznego.

  Tuż przed pierwszą gwiazdką wielu z nas odwiedza sklepy w poszukiwaniu ostatnich prezentów oraz zapomnianych produktów spożywczych. Czy w wigilię, 24 grudnia 2021, będzie można zrobić ostatnie zakupy?

  Sprawdź, do której godziny zrobimy zakupy przed Bożym Narodzeniem.

  Boże Narodzenie bez resztek według Jagny Niedzielskiej

  Godna podziwu szczerość i odwaga w wyrażaniu poglądów to cechy, dzięki którym Marianna Schreiber regularnie skupia na sobie uwagę wielu osób. Żona ministra PiS potrafi otwarcie mówić o trudnych czy kontrowersyjnych sprawach. Najlepszym tego dowodem jest post opisujący realia świąt w rodzinach polityków, który opublikowała ostatnio w sieci. Temat kultywowania bożonarodzeniowej tradycji w gronie najbliższych poruszyła także w rozmowie z Aleksandrą Głowińską z cozatydzien.tvn.pl.

  Połączenie makowca i sernika? To jest możliwe! Wystarczy, że upieczesz seromakowiec. To proste ciasto, które łączy w sobie dwa ulubione zimowe smaki. Idealnie pasuje na świąteczny stół oraz jako słodki deser po postnej Wigilii. Sprawdź, jak prosto go przygotować.

  "Delikatne oko i akcent na usta".