Chroni prywatność synka, więc nie pozwala teściowej zmieniać mu pieluch. "Pracownicy żłobka mogą"

GettyImages-918180378
Źródło: Dzień Dobry TVN
Akcja odpieluchowania malucha...
Akcja odpieluchowania malucha...
Jak macierzyństwo zmieniło ich życie?
Jak macierzyństwo zmieniło ich życie?
Macierzyństwo nie musi być usłane różami
Macierzyństwo nie musi być usłane różami
Macierzyństwo po czterdziestce
Macierzyństwo po czterdziestce
Samotność w macierzyństwie
Samotność w macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Kamila Kamińska o macierzyństwie

Rodzice, chcąc chronić prywatność swoich dzieci, zdolni są do wielu zachowań. Nie wszystkie brzmią jednak logicznie. Potwierdziła to sytuacja, w której jedna z mam otwarcie przyznała, że zabrania teściowej, by zmieniała pieluchy wnuczkowi. Co ciekawe, zakaz ten nie dotyczy opiekunek ze żłobka.

Nie pozwala babci przewijać synka

Macierzyństwo wzbudza wiele kontrowersji. Ile osób, tyle pomysłów na wychowanie malucha. Jedną z obserwacji podzieliła się w sieci pewna mama. Oburzona napisała na grupie Mumsnet, jak wyglądało jej stracie z teściową. Uczynna babcia, słysząc płacz wnuczka, wzięła go na ręce, a następnie zaczęła przewijać.

Zachowanie to zdziwiło, a wręcz zdenerwowało świeżo upieczoną mamę. Jak wyjaśniała, teściowa powinna zapytać o zgodę, której nie zamierzała jej udzielać. Dlaczego? Zdaniem mamy, narusza to prywatność synka.

- Bardzo zależy mi na ochronie prywatności mojego dziecka. Zmiana pieluchy to nie rola babci – wyjaśniła.

Przewijanie dziecka – czyje to zadanie?

Przemyślenia młodej mamy zaskoczyły internautów. W sieci zawrzało, a użytkowniczki nie kryły zdziwienia. Większość osób nie zgodziła się z argumentacją. Ich zdaniem dziadkowie są najbliższą rodziną, której można zaufać. Co więcej, są bardziej doświadczeni, zatem ich rady mogą być pomocne i wartościowe.

 - Jeśli nie ufasz dziadkom w kwestii przewijania dziecka, nie powinni widywać się z dzieckiem. Jeśli tak, nie ma problemu – napisała jedna z mam pod postem.

Co ciekawe, synek, którego prywatność jest tak skrzętnie chroniona, uczęszcza do żłobka. Tam pracownice placówki regularnie zmieniają mu pieluchy.

- Więc pracownicy żłobka lub opiekunki mogą przewinąć twoje dziecko, ale jego dziadkowie nie mogą? - zapytała zdziwiona internautka.

Ochrona prywatności dziecka

Coraz popularniejszym hasłem wśród młodych rodziców jest ochrona prywatności dziecka. Nie ma w tym nic złego, a wręcz jest to wskazane. Świadomość zagrożeń, jakie czyhają na młodego człowieka chociażby w sieci, to ważna lekcja do odrobienia. Publikowanie zdjęć z wizerunkiem malucha nie jest więc rozważnym zachowaniem.

Podobnie sytuacje wygląda w przypadku czułości. Rodzina, w szczególności dziadkowie, ciocie i wujkowie, nie powinni wymagać i zmuszać najmłodszych do przytulania czy całowania na powitanie bądź pożegnanie. Takie zachowanie może naruszać nietykalność dziecka.  Mimo wszystko rodzice w stawianiu granic powinni zachować rozwagę, bo o kuriozalne nietrudno.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości