Joanna Koroniewska od lat dba o wizerunek swoich dzieci. W Internecie na próżno można szukać ich zdjęć oraz filmików. Aktorka w rozmowie z Jastrząbpost wyjaśniła, dlaczego jest to dla niej szczególnie ważne.
Joanna Opozda od ponad półtora roku jest spełnioną mamą Vincenta. Aktorka pilnie strzeże prywatności swojego synka i w mediach społecznościowych nie pokazuje jego twarzy.
"Pracownicy żłobka mogą, ale dziadkowie nie?"
"Można tak funkcjonować".
Z przeprowadzonego sondażu miesięcznika "Reader's Digest" wynika, że aż 45 proc. Polaków przegląda SMS-y lub maile partnera. Dlaczego tak się dzieje?
O tym, dlaczego warto dbać o prywatność opowiedziała w rozmowie z reporterką Karoliną Kalatzi.
Obywatele Stanów Zjednoczonych zaczęli masowo usuwać konta na Facebooku. Powód? Prywatne wiadomości jednej z użytkowniczek portalu zostały udostępnione amerykańskim organom ścigania. Inwigilowana nastolatka stanęła przed sądem z zarzutami przerwania ciąży, do odpowiedzialności za śmierć płodu została pociągnięta również jej matka. Sprawa zwróciła uwagę ruchu pro-choice.
Jak chronić swoje pliki i dokumenty?
Czy rządy będą mogły inwigilować swoich obywateli? "The Guardian" informuje, że brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych chce zmusić największy serwis społecznościowy do tego, by dał mu możliwość wglądu w niektóre konwersacje Brytyjczyków. Czemu ma to służyć?
Media śledzą każdy jej ruch. Od kilku miesięcy spekulowały, że jest w ciąży. Kiedy potwierdziła tę informację, w Internecie zawrzało. Julia Kuczyńska, czyli Maffashion - jedna z najpopularniejszych polskich blogerek - opowiedziała nam o tym, jak się czuje, oczekując pierwszego dziecka.
Z jednej strony nasza prywatność jest konstytucyjnie chroniona. Z drugiej zaś, mamy prawo do sprawiedliwego sądu. Czy w świetle polskiego prawa pracodawca może nagrywać rozmowy pracowników? Zapytaliśmy o to radcę prawnego Przemysława Ligęzowskiego. W studiu Dzień Dobry TVN prawnik zaznaczył, że sąd traktuje nagrane rozmowy jako dowód. Czy jeżeli używamy telefonu służbowego, to rozmowy również mogą być nagrywane?
"Parental trolling" to ośmieszanie, kompromitowanie swojego dziecka w internecie. Niedawno zapadł pierwszy w Polsce wyrok w tego typu sprawie . Ojciec został skazany za umieszczenie na portalu społecznościowym zdjęcia kompromitującego syna. Kiedy takie działania rodziców są zagrożone karą? Gdzie można je zgłaszać? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy adwokata Adama Baworowskiego - specjalistę ds. przestępstw internetowych i Katarzynę Konopę, matkę poszkodowanego chłopca.
O zaletach i wadach systemów monitoringu umieszczanych w szkołach rozmawialiśmy z dr. hab. Krzysztofem Biedrzyckim z Instytutu Badań Edukacyjnych i Małgorzatą Szumańską z Fundacji Panoptykon. Czy system kamer rzeczywiście uczy młodych ludzi "kombinowania i unikania", a nie kształtowania w sobie postaw obywatelskich? Dlaczego szkoły często nie mają procedur postępowania z monitoringiem ani zasad udostępniania nagrań?
Czego można się o nas dowiedzieć przeszukując nasz telefon, lub historię naszej internetowej przeglądarki? Czy zaglądanie do telefonu partnera jest akceptowalne? O tym, czy trudno jest wykraść nasze dane z telefonu komórkowego lub laptopa, jak się przed tym zabezpieczyć i czy kontrolowanie telefonu partnera jest kulturalne, rozmawialiśmy z Piotrem Koniecznym z portalu niebezpiecznik.pl oraz Tatianą Mindewicz-Puacz.
Wiele osób wrzuca do sieci zdjęcia ukazujące ich półnagie, lub nagie pociechy, które bawią się na plaży, czy podczas kąpieli. W internecie krążą też fotki dzieci wystylizowanych na dorosłe gwiazdy. Pojawia się w związku z tym pytanie: czy rodzice zastanawiają się nad konsekwencjami pokazywania dzieci w takich sytuacjach i stylizacjach? O ochronie prywatności i seksualności dzieci oraz zagrożeniach, jakie niosą za sobą tego typu fotki wrzucane do sieci dyskutowaliśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem Izabelą Jąderek i Łukaszem Wojtasikiem z Fundacji Dzieci Niczyje.
Gwiazdy uwielbiają portale społecznościowe. Co zaskakujące, publikują tam informacje dotyczące swojego prywatnego życia. Którzy celebryci są najbardziej aktywni w internecie? Do jakich celów wykorzystują aplikacje społecznościowe? I czy w swoich publikacjach przekraczają granice dobrego smaku? O tym dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Rodzina Dzikowskich z Poznania przez 24 godziny na dobę transmituje swoje prywatne życie w internecie. Co było motywacją? Czy sprzedając prywatność można zarobić? Z jakim przyjęciem spotkał się ich pomysł na biznes? Mieczysław i Barbara Dzikowscy byli gośćmi Dzień Dobry TVN. Nasze studio odwiedziła także Małgorzata Bajko, psycholog.
Rafał Jarząbek pokazał przypadkowym internautom, że wykorzystując ogólnodostępne informacje, które zamieszczają na swoich profilach, mógł bez problemu do nich dotrzeć i zdobyć dane, których nie chcieli ujawniać. O tym, czy możemy się czuć bezpieczni w internecie, rozmawialiśmy z nim oraz z Piotrem Koniecznym, specjalistą ds. bezpieczeństwa w sieci. Pamiętajcie: "Wszystkie informacje, które wrzucamy do sieci powinniśmy traktować jako informacje, które są publicznie dostępne dla wszystkich i zawsze" ta świadomość pozwoli nam znacznie skuteczniej chronić swoją prywatność.
Dlaczego Joanna Brodzik stroni od życia publicznego? Dlaczego skupia się teraz wyłącznie na swojej pracy? Zapytała o to aktorkę dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Czy Joannie Brodzik zdarza się "robić sceny"?