teściowa

  teściowa

  Zaskakujące wydarzenia w trakcie ślubu często mają miejsce w serialach albo komediach romantycznych. Okazuje się, że przytrafiają się także w rzeczywistości. Podczas uroczystości ślubnej wyszło na jaw, że panna młoda jest... córką matki pana młodego, czyli swojej teściowej. Pełna emocji i łez chwila została uwieczniona na nagraniu. Mimo wszystko para połączyła się węzłem małżeńskim.

  Lato to tradycyjnie czas zawierania ślubów i hucznych wesel. Złośliwi czasem twierdzą, że wypowiadając sakramentalne "tak", godzisz się nie tylko na wspólne życie z przyszłym mężem bądź żoną, ale również z jego mamą, czyli teściową. Jak z nią postępować? O tym opowiedziała nam psycholog Marzena Mawricz oraz rodzina: Anna Staśko i jej teściowa Agnieszka Staśko.

  Beata Łubczonek i jej zięć Marcin Milanowicz stanowią nietypową parę. Od 2014 roku wspólnie tworzą duet „Teściowa Śpiewa”, który słynie ze swojego charakterystycznego, warszawskiego stylu. W programie frontmenka zespołu opowiedziała o tym, jak zaczęła się kariera duetu, kto ich inspiruje i jacy naprawdę są warszawiacy.

  Z okazji Dnia Teściowej do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy byłą premier Ewę Kopacz i jej zięcia Andriya Petranyuka oraz aktorkę Annę Korcz i jej teściową Julię Pigoń. Jakie są ich relacje? Lubią siebie?

  O teściowych powstało już wiele dowcipów, w których mama współmałżonka to samo zło. Czy rzeczywiście każdy ma słabe relacje z teściową? Sprawdził to Filip Chajzer. Czy dziennikarz Dzień Dobry TVN znalazł miłą teściową, która przytuli i pomoże?

  Wiele par staje, po ślubie, przed dylematem, jak zwracać się do teściów. Czy powinniśmy mówić: "mamo i tato", czy może zwracać się po imieniu? O tym, jak każe nam postępować w tym wypadku obyczaj, jak ta sytuacja wygląda w innych krajach i, kto powinien wyjść z inicjatywą opowiedziała nam dr Irena Kamińska-Radomska, trener etykiety biznesu. A jak sprawa wygląda "w praktyce" zdradzili nam Anna Kerth i Jarosław Jakimowicz.

  Z okazji Dnia Matki dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy o to, dlaczego ich mamy są wyjątkowe. Jakie odpowiedzi usłyszała od Natalii Siwiec, Mai Sablewskiej i Darii Widawskiej? Jaki kontakt ze swoją mamą ma Małgorzata Rozenek, a jaki z przyszłą teściową?

  Synowa i teściowa to dwie kobiety kochające tego samego mężczyznę. Czy mogą żyć w zgodzie i nie rywalizować ze sobą? Czy teściowa i synowa mogą się ze sobą przyjaźnić? O tym, jak ułożyć sobie relacje z teściową rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Daviną Reeves-Ciarą, psychologiem społecznym Biancą-Beatą Kotoro i aktorką Joanną Drozdą. Jak wyglądają ich realcje z teściowymi, a jak twoje? Czy twoja teściowa jest twoim wrogiem, czy przyjacielem? Czy mówisz do niej "mamo"?

  Bywa, że relacje z teściowymi są, mówiąc oględnie, dość skomplikowane i stanowią przedmiot niejednego dowcipu, które z lubością opowiadają zięciowie i synowe. Czy aktorka Olga Borys ma dobry kontakt z teściową? Jakim typem teściowej jest uczestniczka programu "Kto poślubi mojego syna" Beata Kornacka? Jak teściowe detektywa Krzysztofa Rutkowskiego znosiły nieprzychylne opinie na jego temat? Psycholog Magda Chorzewska poradziła, co zrobić, aby nie skonfliktować się z teściową. Wszystkich Państwa gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Marta i Małgorzata Majchrzak prowadzą rodzinny biznes. Projektują ubrania tak dla dwudziestokilkuletnich dziewcząt jak i dla pięćdziesięcioparoletnich dojrzałych kobiet. Dogadują się na polu zawodowym i prywatnym. To synowa i teściowa. Jak wygląda ich nieoczywista relacja? W studiu Dzień Dobry TVN były naszymi gośćmi. A jakie Wy macie relacje ze swoimi teściowymi/ synowymi?

  Byliśmy na spotkaniu autorskim z Anną Lewandowską i jej książką o zdrowym stylu życia. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się nie tylko dziennikarze, ale także fani i najbliżsi Anny Lewandowskiej. Jakim dzieckiem była Ania? Czy lubiła ćwiczyć? Czy była grzeczna i, czy radziła się mamy w kwestii przyszłego męża? O tym opowiedziała Dzień Dobry TVN mama Anny Lewandowskiej. Co Robercie Lewandowskim myśli jego teściowa? Czy Anna Lewandowska mam podobny charakter do swojej teściowej?

  Pewnie niektorzy z Was zastanawiają się nad tym, jak przetrwać najbliższe święta z teściową? Jakie realacje mają ze swoimi teściowymi nasi goście: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Odeta Moro-Figurska i Conrado Moreno? Czy dogadują się z nimi, czy może nawet przyjaźnią? O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN psycholog Marię Rotkiel. Dla wszystkich "trudnych" synowych i zięciów mamy radę: pamiętajcie, że w Wigilę Wasze teściowe mogą przemówić ludzkim głosem! :)

  Spójrz na swoją teściową, a dowiesz się jaka będzie w przyszłości Twoja żona! Czy rzeczywiście z wiekiem upodobniamy się do swoich rodziców, przejmując ich cechy i zachowanie? Czy i za co lubimy nasze teściowe? Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z teściową? O teściowych rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem Piotrem Mosakiem, dziennikarzem Rafałem, Bryndalem, aktorem Dariuszem Kordkiem i byłym hokeistą Mariuszem Czerkawskim.

  Teściowa nie zawsze musi się wtrącać do tego, co robi synowa i instruować ją, na przykład, jak powinna dbać o dom i jej ukochanego syna. Z teściową naprawdę można sobie ułożyć stosunki, co więcej, można nawet spędzić z nią wolny czas. O tym, dlaczego warto zabrać teściową na wakacje opowiedzieli w Dzień Dobry TVN: Olga Borys, Joanna Gocławska-Mazur i Kamil Dąbrowa.

  Pamiętam bardzo dobrze moje pierwsze spotkania z teściową, matką Cezarego - wspomina aktorka Katarzyna Żak. Początkowo byłam przyjęta dosyć chłodno. Zaraz po weselu miałam trudności z mówieniem do niej "mamo" - dodaje. Pisarka Krystyna Kofta przez ponad osiem lat mieszkała z matką swojego męża Mirosława i dzieckiem w dwóch pokojach. - To był jakiś koszmar. Czułam się cały czas oceniana i lustrowana - wyznaje w Dzień Dobry TVN.