Parenting

Dwulatka poparzyła się powszechnie występującą rośliną. Dziewczynka trafiła do szpitala

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
parnting.pl
dziecko w szpitalu

Dwuletnia dziewczynka trafiła do szpitala z rozległym oparzeniem na dłoni. Okazało się, że ogromne pęcherze na skórze dziecka wywołał barszcz Sosnowskiego. Dwulatka musiała się z nim zetknąć podczas zabawy w miejskim parku. Teraz bliscy dziewczynki ostrzegają innych rodziców, aby zwracali większą uwagę na to, gdzie bawią się ich dzieci.

Poparzona dwulatka trafiła do szpitala

Philip Ryan i Suzanne Carlin zaobserwowali na skórze swojej niespełna dwuletniej córki Elli niepokojące zmiany. Na dłoni dziecka pojawiły się ślady sugerujące poparzenie. Dziewczynka bardzo płakała i rodzice wiedzieli, że z małą dzieje się coś niepokojącego. Kiedy spostrzegli, że na rączce zaczęły tworzyć się pęcherze od razu zabrali córkę do szpitala.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Tam mała Ella natychmiast otrzymała fachową pomoc. Lekarze rozcięli pęcherze, usunęli martwy naskórek i założyli opatrunek. Jednak specjaliści nie byli w stanie ustalić, co wywołało u dziewczynki takie obrażenia.

Co poparzyło dwulatkę?

Kiedy pierwsze emocje już opadły, matka skojarzyła, co mogło być źródłem problemu. Okazało się, że w parku Burn Valley Park w Hartlepool, w którym bawiły się feralnego dnia rośnie barszcz Sosnowskiego. To wyjątkowo niebezpieczna roślina, kontakt z nią może wywołać poparzenie II i III stopnia. W skrajnych przypadkach - zwłaszcza u dzieci - kontakt z nią może się skończyć śmiercią.

Teraz rodzice dziewczynki apelują, aby opiekunowie dzieci zwracali większą uwagę na to, gdzie bawią się ich pociechy, a także wiedzieli jak wygląda barszcz Sosnowskiego i jak niebezpieczna może być ta roślina. - Bardzo ważne jest, aby ludzie o tym wiedzieli. Nie chcę, żeby ktoś przechodził przez to, przez co przechodzimy. Nasza córeczka cierpi z tego powodu. To dla niej straszne – mówiła w rozmowie z serwisem metro.co.uk mama dziewczynki.

Barszcz Sosnowskiego - co trzeba wiedzieć o tej roślinie?

Barszcz Sosnowskiego to rośnie głównie na łąkach czy pastwiskach. Można ją także spotkać w okolicach zbiorników wodnych - jezior lub rzek. Warto dodać, że roślina bardzo łatwo się rozsiewa, dlatego czasem może rosnąć przy drogach, szlakach turystycznych, czy w miejskich parkach.

Roślina występuje także w Polsce. Jej największe zagęszczenie występuje w województwie mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: parnting.pl

Źródło zdjęcia głównego: kdshutterman/Getty Images

Pozostałe wiadomości