Mały chłopiec płakał i biegł wzdłuż torowiska. Wysiadł z tramwaju bez mamy

Autor:
eŁKa/PKoz/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Ratownicy pogotowia w Poznaniu dostrzegli i zaopiekowali się małym chłopcem, który biegł wzdłuż torowiska. Malec podróżował z mamą, ale przez przypadek wysiadł z tramwaju. Medycy opisali zdarzenie w mediach społecznościowych.

Mały chłopiec biegł wzdłuż torów tramwajowych

Medycy z poznańskiego pogotowia ratunkowego zostali wezwani do mężczyzny, który zasłabł podczas jazdy tramwajem. Kiedy udzielali pomocy poszkodowanemu na torowisku zrobił się spory korek. - Motorniczy ze stojącego pojazdu otworzył drzwi, aby pasażerowie mogli się trochę przewietrzyć, ponieważ na dworze było bardzo gorąco – powiedział Jakub Wakuluk z biura prasowego poznańskiego pogotowia.

Ratownicy zabrali pacjenta do karetki, a tramwaje zaczęły ruszać. W pewnym momencie medycy zauważyli małego chłopca. Chłopiec płakał i biegł wzdłuż torów. – Zespół ratowników mając na uwadze niecodzienną sytuację niezwłocznie dogonił chłopca, uspokoił i zbudował zaufanie – opisuje Wakuluk. Najprawdopodobniej w czasie zamieszania kilkulatek - przez przypadek - wysiadł sam z tramwaju, a jego mama pojechała dalej.

Czu udało się odnaleźć mamę chłopca?

Medycy pojechali z kilkulatkiem do najbliższego komisariatu policji. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania matki chłopca, który przedstawił się jako Adaś. Po niespełna godzinie dziecko było już pod opieką mamy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

Autor:eŁKa/PKoz/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Oleg Breslavtsev/Getty Images

Pozostałe wiadomości