tramwaj

  tramwaj

  Koronawirus nie odpuszcza, wręcz przeciwnie, codziennie słyszymy o rekordowym wzroście zakażeń. Dlatego nadal powinniśmy pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego, także w czasie wakacyjnych wojaży. Wiele osób wybiera się w letnie podróże korzystając z transportu publicznego. Jakie zasady obowiązują w autobusach, tramwajach, metrze i pociągach? Kto kontroluje ich przestrzeganie?

  Sen o tramwaju ma różne znaczenia. Zgodnie z sennikiem taki sen najczęściej oznacza czekającą nas zmianę, która wkrótce dokona się w realnym życiu. Co wiąże się z taką interpretacją i jakie są pozostałe znaczenia snu o jeździe tramwajem?

  Ostatnio w tramwaju w Krakowie znaleziono duży telewizor. Okazuje się, że do biur rzeczy znalezionych bez przerwy trafiają szable i miecze, mundury policyjne, wojskowe, a nawet togi. Dlaczego tak wiele rzeczy zostaje znalezionych w tramwajach? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Na forach internetowych, na których dyskutują m.in. kierowcy pojazdów komunikacji miejskiej, matki z wózkiem nie są specjalnie lubiane. Nazywane są wręcz "inwalidkami umysłowymi". Postanowiliśmy sprawdzić, jak w praktyce wygląda podróż z wózkiem komunikacją miejską. Do studia zaprosiliśmy Igora Krajnowa - rzecznika ZTM i Annę Pietruszkę-Dróżdż z Fundacji Mama. Jakie prawa przysługują matkom z dzieckiem?

  Na wielu przystankach można zauważyć wielkie poruszenie, kiedy na horyzoncie pojawia się autobus lub tramwaj. Ludzie ustawiają się w blokach startowych i jak tylko otworzą się drzwi, nerwowo rozglądając się po środku komunikacji miejskiej, łowią swoje ulubione miejsca. Do walki o tron stają wszyscy - ci najmłodsi i ci starsi. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił przyjrzeć się, jak wyglądają akcje przejęcia "ulubionego stołka". Niestety, w trakcie swojej misji - z powodu podstępnie postawionej przeszkody - poległ na polu bitwy. Na szczęście były też plusy tej wyprawy - Filip miał okazję postać w miejscu, w którym można się "weselić wewnętrznie".

  Ostatnio głośno było o Marcie Wierzbickiej i jej wypadku. Aktorka wjechała samochodem w tramwaj, co doprowadziło do dwugodzinnego paraliżu komunikacyjnego w centrum Warszawy. Jak do tego doszło? Czy tuż przed wypadkiem aktorka rozmawiała przez telefon? Ile dostała punktów od "swoich fanów w niebieskich mundurach"? O co aktorka zaapelowała do widzów Dzień Dobry TVN?

  Jego pasją jest kolej. Nawet mieszka nieopodal torów kolejowych. Zawsze marzył o pociągu. Kiedyś w programie telewizyjnym zobaczył stary, zniszczony łódzki tramwaj i zdecydował się go zakupić. Remontował go przez 12 lat, a teraz nim jeździ... po Łodzi.

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu twierdzi, że najlepiej zakochać się w tramwaju. Oczywiście we współpasażerze, nie w maszynie :)