Kompletnie pijana 12-latka cudem uratowana. Dziewczynkę w jeziorze znaleźli koledzy

Źródło: Dzień Dobry TVN
Dlaczego młodzież sięga po alkohol?
Dlaczego młodzież sięga po alkohol?
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
„Dom w butelce” – 12 historii dorosłych dzieci alkoholików
„Dom w butelce” – 12 historii dorosłych dzieci alkoholików
Pijana 12-latka została znaleziona na brzegu zbiornika Kruki w niedzielę 21 maja w Oświęcimiu. Gdy służby dotarły na miejsce zdarzenia, dziecko siedziało już na brzegu - z wody wyciągnęli je koledzy. Jak podała oświęcimska policja, dziewczynka miała 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Pijana 12-latka. O krok od tragedii

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Oświęcimiu, w okolicach godziny 20:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie o 12-latce, która jest pod wpływem alkoholu i znajduje się w zbiorniku wodnym Kruki. Na miejsce został wysłany patrol, który nad brzegiem jeziora dostrzegł czworo nastolatków w wieku od 11 do 14 lat oraz pijaną i wychłodzoną dzieczynkę.

- Funkcjonariusze przenieśli ją do radiowozu, aby się ogrzała. Krótko potem trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Została przewieziona do szpitala na leczenie. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu - relacjonowała rzeczniczka komendy powiatowej w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka w rozmowie z PAP.

Dziecko miało 1,4 promila w organizmie

Zanim służby przyjechał na miejsce, 12-latkę wyciągnęli z wody jej koledzy. Obecnie oświęcimska policja ustala, w jakich okolicznościach dziecko zakupiło mocny alkohol – wódkę.

- Apelujemy do rodziców, by zwracali uwagę na zagrożenie uzależnieniami, które powodują nieodwracalne zmiany w młodym organizmie - powiedziała rzecznika komendy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Maskot/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości