Niedawno wycofano ze sprzedaży alkotubki, czyli alkohol w formie przypominającej musy dla dzieci. Teraz w sklepach dostępne są alkolody, które nawiązują wyglądem do deserów uwielbianych przez najmłodszych.
Jak duża jest skala problemu? Reportaż programu Uwaga! TVN.
Terapeuta: "Wypijał po 3-4 piwa i wypalał kilkanaście papierosów".
Policjantka komentuje scenkę, której była świadkiem na publicznym basenie w Warszawie.
Jak podała oświęcimska policja, dziewczynka miała 1,4 promila alkoholu w organizmie.
Młodzież coraz chętniej sięga po napoje wyskokowe. Dlatego grupa 19-latków stworzyła kampanię "Trzeźwe głowy", która ma na celu promowanie życia bez alkoholu. Jakie są konsekwencje picia w młodym wieku? Jak możemy temu zaradzić? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedziała Jolanta Terlikowska z Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
Dziewczynka była pijana.
Z najnowszego raportu Instytutu Jagiellońskiego wynika, że mamy jedną z najniższych inicjacji alkoholowych w Europie. Już 12-latkowie mają za sobą pierwsze doświadczenia z trunkami. Z czego to wynika? Jak temu zaradzić? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzył się psychoterapeuta Cezary Biernacki ze Stowarzyszenia OD-DO.
Pijana i nieprzytomna 14-latka leżała w parku w Żorach (Śląskie). Nietrzeźwą dziewczynkę znalazł przechodzący tamtędy policjant po służbie. Nastolatka trafiła do szpitala. Trwa ustalanie, kto dostarczył jej alkohol.
W miniony weekend gdańscy policjanci znaleźli na przystanku autobusowym wyziębionego i pijanego 13-latka. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy terapeutę uzależnień Roberta Rutkowskiego, aby zapytać, dlaczego dzieci sięgają po napoje wyskokowe i jak alkohol wpływa na mózg nastolatka.