Jak się zachować, gdy pociecha wróci do domu pod wpływem?
Jak podała oświęcimska policja, dziewczynka miała 1,4 promila alkoholu w organizmie.
W Morawicy doszło do groźnego wypadku. Samochód potrącił 13-latkę na przejściu dla pieszych. Poszkodowana dziewczynka była pod wpływem alkoholu.
Nieprzytomna 15-latka została znaleziona przy pomoście nad zalewem. Dziewczyna została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze walczą o jej życie. Jej stan jest określany jako ciężki.
Policja z Bełchatowa dostała zgłoszenie dotyczące dwóch nastolatek, które rzekomo miały pić alkohol w pobliżu torów. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że dziewczynki są pijane. Badanie wykazało, że 13-latka miała 3 promile alkoholu we krwi, a jej młodsza o rok koleżanka aż 4. Sprawą nastolatek zajął się Zespół do Spraw Nieletnich i Patologii bełchatowskiej policji.
Pijana i nieprzytomna 14-latka leżała w parku w Żorach (Śląskie). Nietrzeźwą dziewczynkę znalazł przechodzący tamtędy policjant po służbie. Nastolatka trafiła do szpitala. Trwa ustalanie, kto dostarczył jej alkohol.
Matka, która je urodziła również była pijana - badanie wykazało, że miała aż 4 promile alkoholu we krwi. Podręcznikowo to dawka śmiertelna. Czy taką matkę spotka zasłużona kara? Jak wyglądają regulacje prawne dotyczące picia alkoholu będąc w ciąży? Dlaczego matki, która skazała swoje dziecko na życie z zespołem FAS nie da się zatrzymać w szpitalu? I z jakimi problemami w dorosłym życiu będzie się musiało uporać samo dziecko? Mówi się, że kieliszek wina na rozluźnienie w ciąży to nic złego. To nie prawda. KAŻDA ilość alkoholu w ciąży szkodzi dziecku znajdującego się w łonie matki. O pijanych ciężarnych rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog dr Sandrą Błędek-Andrzejak.