"Aktywność fizyczna, a patologie społeczne" to kolejna konferencja związana z rozwojem dzieci i młodzieży poprzez sportowe uczestnictwo. Spotkanie, które poprowadził dr Tomasz Wilczewski, autor cenionych publikacji związanych z aktywnością sportową młodych ludzi, odbyło się w Brzegu Dolnym na Dolnym Śląsku.
"Zaniedbywanie siebie prowadzi do frustracji, zmęczenia, a nawet wypalenia".
"Byłoby mi przykro".
Social media, szczególnie te związane z wychowywaniem dzieci, tworzą złudzenie, iż wszystkie dzieci są zawsze najedzone i czyste, a młoda mama uśmiechnięta i modnie ubrana. Rzeczywistość wygląda jednak odmiennie, o czym często zapominamy. O tym, jakie emocje towarzyszą kobietom tuż po narodzinach dziecka mówiły w Dzień Dobry TVN gościnie: psychoterapeutka Małgorzata Bajka, aktorka - Aleksandra Domańska oraz dziennikarka - Bianka Zalewska.
Kasia Sokołowska od prawie dwóch lat spełnia się jako mama. Reżyserka pokazów chętnie dzieli się ze swoimi fanami zdjęciami dokumentującymi macierzyńską codzienność u boku 20-miesięcznego Iwo Lwa.
Emocje wokół rozstania Antoniego Królikowskiego i Joanny Opozdy nadal nie opadają, głównie z powodu medialnej dyskusji byłych małżonków na temat alimentów.
Internauci podzieleni.
Wielu rodziców lubi wyręczać swoje dzieci i kontrolować. Czy tak powinno wyglądać wychowanie? Jak taka nadopiekuńczość wpływa na pociechy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Ewelina Pańczyk - psychotraumatolożka, mama Ewy, dr Maciej Dębski - socjolog problemów społecznych, Uniwersytet Gdański, tata Idy i Antka oraz Basia Kurdej-Szatan - aktorka, mama Hani i Henia.
Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko w 2. roku życia przechodzi tzw. bunt. Jak się jednak okazuje, w późniejszym okresie także mogą się pojawić podobne problemy wychowawcze – z siedmiolatkiem. Dlaczego pociecha łatwo daje się wyprowadzić z równowagi i krzyczy?
"Nie polega na negowaniu płci".
Wychowywanie nastolatka w dzisiejszych czasach jest ogromnym wyzwaniem. Presja rówieśnicza, rywalizacja oraz przytłaczające media społecznościowe to codzienność młodych ludzi. W związku z premierą książki "Nastolatki na zakręcie, czyli jak wspierać zdrowie w głowie młodych ludzi" reporterka Dzień Dobry TVN Karolina Kalatzi porozmawiała z prezenterką i podwójną mamą - Darią Ładochą. Co jest najtrudniejsze w opiece nad dorastającymi córkami?
"To jest bardzo trudne".
Ciało budzi w nas ogromne emocje. Mimo że to, jak wyglądamy, nie powinno być najważniejsze, to właśnie na aparycji skupiamy swoją uwagę. Lubimy oceniać czyjąś figurę, to, że ktoś przytył lub schudł.
Czego najczęściej boją się mamy?
Okres przedświąteczny bywa intensywny, zwłaszcza gdy porządki, gotowanie oraz zakupy zostawiamy na ostatnią chwilę, a w mieszkaniu już pojawili się goście. Nic więc dziwnego, że dla dzieci wysoko wrażliwych okres świąt bywa trudny. O tym, czym objawia się takie postrzeganie świata przez najmłodszych, opowiedziały w Dzień Dobry TVN psycholożka Katarzyna Kucewicz oraz mama małego Mikołaja - Magdalena Daniłoś.
Program 500 plus powstał po to, aby zachęcić młodych ludzi do posiadania dzieci, a także wspomóc rodziców finansowo. Kto powinien dysponować tymi środkami? Czy dzieci mają prawo domagać się zwrotu tych pieniędzy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli: Dominika Nawrocka, ekspertka finansów osobistych oraz prof. Witold Orłowski, ekonomista.
Rodzice często marzą o tym, by pociechy poszły w ich ślady. Ale czy rzeczywiście dzieci powinny podążać podobną ścieżką kariery co ich opiekunowie? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Agę Rogalę - terapeutkę rodziców i pedagożkę oraz Hanię Zborowską - prezenterkę programów podróżniczych.
Zaglądanie do telefonu podczas opieki nad dzieckiem zdarza się każdemu z nas, jednak gdy dzieje się to zbyt często - może mieć opłakane skutki. Odrzucenie i lęk to tylko początek konsekwencji phubbingu. Czym jest to zjawisko i dlaczego jest tak szkodliwe dla psychiki dziecka?
Transportowanie dzieci bywa męczące.
"Czyli nie tylko u mnie tak to wygląda".
Joanna Opozda sama wychowuje swojego 1,5-rocznego synka Vincenta, o czym często wspomina w swoich social mediach.
Życie młodego człowieka w małym mieście wcale nie musi być nudne. Jak wygląda codzienność nastolatków w Janowie Lubelskim lub Rymanowie opowiedzieli bohaterowie reportażu Dzień Dobry TVN. W naszym studiu pojawili się natomiast dorośli, którzy pracują z młodzieżą - Piotr Tau Kowalczyk - raper, producent i działacz społeczny oraz Tomasz Szczepański - street worker. Jakie mają doświadczenia z nastolatkami, którym czasem brakuje dorosłych autorytetów?
Psycholożka Katarzyna Kucewicz wyjaśnia w jaki sposób porozmawiać o takiej relacji z naszym dzieckiem. Kiedy związek nastolatka z dorosłym jest czymś niewłaściwym?
Przekłuwanie uszu u małych dzieci to temat, który spotyka się ze skrajnymi reakcjami. Dla wielu mam to niegroźny zabieg, któremu można poddać nawet niemowlęta, inne zdanie mają z kolei profesjonalni piercerzy.
Martyna Wojciechowska w jednym z wywiadów opowiedziała, jaką jest mamą. Dziennikarka wyznała, co jest dla niej ważne w wychowywaniu jej 15-letniej córki oraz czy zdarza jej się być nadopiekuńczą.
Zgodnie z jej teorią wychowawcza rodzice powinni pytać dziecko o zgodę, zanim zmienią mu pieluszkę. Czy to odpowiednie podejście?
Lara Gessler to mama małej Neny oraz Bernarda. Synek restauratorki właśnie skończył 11 miesięcy. Z tego powodu gwiazda pochwaliła się na swoim Instagramie pamiątkowym zdjęciem, na którym karmi piersią ukochanego synka.
W Dzień Dobry TVN pojawiły się: Agnieszka Stążka-Gawrysiak – potrójna mama oraz autorka książki "Self-regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic?" oraz psycholożka dziecięca – Marta Bąkowska, które doradziły, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach.
O szczegółach zmian opowiedział w Dzień Dobry TVN biegły sądowy z zakresu informatyki - Daniel Suchocki.
Jak podała oświęcimska policja, dziewczynka miała 1,4 promila alkoholu w organizmie.