Objawy u dziecka, które powinny zaalarmować rodziców. "To może uratować im życie"

Objawy, które powinny zaniepokoić rodziców
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co zrobić, gdy dziecko przemarznie na dworze?
Co zrobić, gdy dziecko przemarznie na dworze?
Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matki
Badanie USG u dzieci
Badanie USG u dzieci
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Omikron u dzieci
Omikron u dzieci
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Siła dobrych ludzi
Siła dobrych ludzi
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Znany w mediach społecznościowych ratownik postanowił opowiedzieć o kilku objawach, które powinny być dla rodziców znakiem ostrzegawczym. Po ich zauważeniu u dziecka, należy niezwłocznie udać się do lekarza. O jakich symptomach mowa?

Objawy u dziecka, które mogą być początkiem groźnej choroby

Warto przyglądać się swojemu dziecku i zwracać uwagę nawet na niewielkie zmiany, które na pierwszy rzut oka wydają się niegroźne. Mogą one zwiastować poważne choroby. Ratownicy medyczni prowadzą na Instagramie konto o nazwie "Tiny Hearts Education" i to właśnie tam jeden z nich opowiedział o tym, co powinno zaniepokoić opiekunów każdego malucha.

- Prosimy o zapisanie i udostępnienie tego filmu każdemu, kto ma dzieci. To może uratować im życie - podkreślono w opisie nagrania.

Objawy, które są groźne dla dziecka

Jeśli dziecko jest senne, a jego ciało robi się zwiotczałe, to należy natychmiast udać się do lekarza. Podobnie, w przypadku permanentnego rozdrażnienia i płaczu. Nie warto ignorować takich zachowań.

Krostki, grudki i plamki, które nie blakną to także powód, żeby zwrócić się po pomoc. Jeśli wysypka nie znika pod wpływem nacisku, to może zwiastować bardzo poważne choroby, takie jak zapalenie opon mózgowych. Wizytę u pediatry należy także umówić w przypadku zapadniętego ciemiączka u niemowlaka, to może wskazywać, że maluch jest odwodniony.

Warto wspomnieć, że jakiekolwiek zmiany skórne, nadmierna bladość, czy plamistość powinny być konsultowane ze specjalistami. To często jest sygnał alarmowy, że maluch cierpi na jakąś przypadłość.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości