Komunijne żądania wobec chrzestnych. "Całość 12 tysięcy. Uzbierałaś tyle?"

Pierwsza komunia święta
Komunijne żądania wobec chrzestnych
Źródło: Imagesmith/Getty Images
Pierwsza komunia święta, obok chrztu czy ślubu jest jedną z najdroższych uroczystości w Polsce. Po pełnym podliczeniu kosztów cena przyjęcia może sięgnąć nawet 10-12 tysięcy złotych. "Sprytny" sposób na ich zmniejszenie znalazła pewna para rodziców, która postanowiła obarczyć nimi matkę chrzestną dziecka. Szczegóły wiadomości w serwisie Dzień Dobry TVN.
Komunijne żądania wobec rodziców chrzestnych

Pierwsza komunia święta jest dla dziecka jedną z najważniejszych uroczystości. Niestety koszty organizacji uroczystości mogą być naprawdę wysokie. Według ekspertów cena wystawnego przyjęcia oscyluje w granicach 10 tysięcy złotych. Często w organizację wydarzenia angażuje się też najbliższa rodzina, np. rodzice chrzestni dziecka, choć oczywiście nie jest to ich obowiązkiem.

Kościół i religia

Źródło: Dzień Dobry TVN
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowej
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła

Jeżeli chrzestna lub chrzestny chcą dołożyć się do kosztów organizacji przyjęcia komunijnego, jest to raczej kwestia dobrej woli, a nie ich powinność. Zadanie, jakie wzięli na siebie w dniu chrztu, to przede wszystkim wspieranie dziecka w drodze do rozwoju duchowego i religijnego.

Kto powinien ponieść koszty organizacji komunii?

Jak się okazuje, nie wszyscy rodzice rozumieją, na czym polega rola chrzestnego. Dobrym przykładem jest para, która wysłała wiadomość do chrzestnej dziecka. Poinformowała w nim o kosztach, jakie kobieta będzie "musiała" pokryć w związku z organizacją wystawnego przyjęcia.

- Teściowa wspominała, że masz odłożone pieniądze dla mojego dziecka. Za rok jest komunia. Zapłaciliśmy zaliczkę za salę 2 tys. zł, całość wyniesie jakieś 12 tys. Uzbierałaś już tyle? - czytamy w wiadomości.

Autorzy treści podkreślają jednocześnie, że chrzestna nie musi martwić się o zakup sukienki, ponieważ zapłaci za nią babcia dziecka. - Oczywiście jesteś zaproszona - dodali rodzice.

Czy chrzestni mają płacić za komunię?

Pod postem pojawiły się komentarze zbulwersowanych internautów.

"Niektórzy rodzice myślą, że chrzestni to sponsorzy, na miejscu tej chrzestnej nie poszłabym na przyjęcie, tylko do kościoła i dałabym prezent dziecku". "Bezczelność niektórych nie zna granic". "Chrzestna zapłaci za salę, babcia za sukienkę, a "madka" policzy koperty, żyć nie umierać" - czytamy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Imagesmith/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości