Styl życia

Co podarować na komunię? "Pamiętajmy, że kupujemy prezent dziecku, a nie rodzicom"

Styl życia

Jaki rzeczy można podarować dziecku na komunię, by prawić mu radość, a przy tym nie wydać fortuny? Kilka propozycji podsuwa Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów. Gość Dzień doby TVN podpowiada także, czym warto kierować się przy wyborze komunijnego upominku.

Przyjęcie po raz pierwszy komunii świętej to wielkie wydarzenie w życiu katolika. Wiąże się z nim tradycja wręczania upominków. Co podarować dziecku z tej okazji, jeśli nie planujemy dać pieniędzy, prezentów odnoszących się do wiary czy gadżetów elektronicznych?

Prezent komunijny - czym kierować się przy wyborze?

– Nie myślmy na początku o tym, ile wydać i co kupić lecz sprawdźmy, czym interesuje się dziecko – radzi Konrad Koterba podkreślając, że prezent ma trafi w gust konkretnej osoby.

Dla wielu maluchów atrakcją są gadżety elektroniczne. Ekspert proponuje, by sprawdzić, czy dziecko faktycznie będzie chciało korzystać z gadżetu, który planujemy kupić. Można najpierw poszukać jej zamiennika, rzeczy, które będą spełniać podobną funkcję, a jednocześnie rozwijać umiejętności poznawcze.

Przykładem są gogle do VR, które kosztują od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Takie okulary służą oglądania filmów czy grania. Czym je zastąpić? Konrad Koterba pokazuje tekturowe gogle VR. Wzbudza tym wprawdzie rozbawienie prowadzących program, ale intencja jest zrozumiała. Ekspert pokazuje jeszcze alternatywę dla aparatu fotograficznego. Jest nią urządzenie służące do robienia niewielkich zdjęć, które od razu są drukowane. – W dobie, kiedy robimy wiele zdjęć, taki aparat to też może być fajny pomysł – mówi. Kolejną tego typu rzeczą są drony: prawdziwe i zabawkowe.

Nasz gość radzi, byśmy - dając dziecku prezent - nie spełniali swoich marzeń. Sam dostał od wujka wędkę, ale łowić do dziś nie potrafi. – Pamiętajmy, że kupujemy prezent dziecku – zaznacza Konrad Koterba.

Co dać w prezencie na komunię?

Gość Dzień Dobry TVN zauważa, że są takie gadżety, które zawsze się przydadzą, np. głośniki czy słuchawki. To jest sprzęt, który wyeksploatuje, więc można zakładać, że co pewien czas jest potrzebny nowy. Proponuje też smartwatch. – To jest alternatywa dla telefonu. Można do niego włożyć kartę SIM i komunikować się z rodzicami.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Zegarek z kalkulatorem, wrotki, rolki czy rower , który nadal uchodzi za prezent idealny.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Największe błędy w stylizacjach na komunię. Ekspertka wyjaśnia, czego unikać

Życzenia komunijne dla dziewczynki i chłopca. Jak je składać i czy warto wykorzystywać cytaty?

Ile pieniędzy dać dziecku na komunię świętą? Irena Kamińska-Radomska: "Każdy prezent musi być dobrze przemyślany"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości