rodzice chrzestni

    rodzice chrzestni

    Relacja rodzica z córką jest bardzo emocjonalna, dziadkowie z kolei często rozpieszczają wnuki, a ciocia zazwyczaj jest gdzieś pomiędzy. To kobieta, z którą dziecko nawiązuje relacje na długie lata. Zapytaliśmy więc psycholog Marzenę Mawricz i Darię Ładochę, jaką rolę pełni ciocia w wychowywaniu młodej dziewczynki. Bo nie od dziś wiadomo, że zarówno ciotki biologiczne, jak i przyszywane – są super!

    Wiele osób z radością przyjmuje propozycję bycia chrzestnym dziecka. Uważają to za wyróżnienie i zaszczyt. Ale są i tacy, którzy twierdzą, że to kłopot. O to, czy wypada odmówić bycia chrzestnym zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: ks. Kazimierza Sowę i eksperta etyki i protokołu dr Irenę Kamińską-Radomską. Czym kierują się rodzice wybierając chrzestnych? Czy Kościół Katolicki dopuszcza wymianę chrzestnych?

    Chrzest dziecka nie obejdzie się bez rodziców chrzestnych. W Dzień Dobry TVN, wraz z dziennikarzem Andrzejem Sołtysikiem - tatą trzymiesięcznego Stasia i księdzem Leszkiem Slipkiem, zastanawialiśmy się, czym należy kierować się przy wyborze rodziców chrzestnych. Czy według kościoła rozwodnik może pełnić tę funkcję?