Białystok wyszedł na przeciw przyszłym rodzicom. Będzie refundacja in vitro

Białystok będzie refundował in vitro
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dorośli, którzy urodzili się dzięki metodzie in vitro
Dorośli, którzy urodzili się dzięki metodzie in vitro
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Położna na medal
Położna na medal
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
W Białymstoku rodzice starający się o dzieci, będą mogli skorzystać z dofinansowania leczenia niepłodności. Radni Białegostoku poparli w poniedziałek projekt uchwały. Ile par będzie mogło skorzystać z pilotażowego projektu uchwały?

Białystok będzie dofinansowywał in vitro

Jak informuje tvn24.pl, radni Białegostoku poparli w poniedziałek projekt uchwały o pilotażowym miejskim programie in vitro. Miasto wyda na ten cel 50 tysięcy złotych.

15 radnych z klubów Koalicji Obywatelskiej i PiS oraz obaj radni Polski 2050 zagłosowali za przyjęciem programu polityki zdrowotnej "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Białystok w latach 2023-2024 projekt obywatelski". Natomiast pięć osób (z klubów PiS i KO) było przeciw. Siedmiu radnych nie wzięło udziału w tym głosowaniu.

Białystok i in vitro. Kto skorzysta?

Z dofinansowania do metody in vitro skorzysta na początku tylko osiem par: małżeństw lub związków partnerskich. Jak informuje dalej tvn24.pl, jeszcze w tym roku otrzymają dotację. Para będzie mogła dostać pięć tysięcy złotych dofinansowania do jednej procedury.

Program został stworzony dla tych par z Białegostoku, które korzystały już z innych metod leczenia niepłodności, ale nie dały one rezultatu. Skorzystać będą mogli ci, którzy mają bezpośrednie wskazanie do in vitro. Według zasad programu, wiek kobiety powinien mieścić się w przedziale 20-40 lat, a osoby zgłaszające się powinny być zameldowane w Białymstoku i płacić tam podatki od co najmniej dwóch lat.

- Natomiast kryteria wykluczenia to wiek powyżej 40 roku życia, niska rezerwa jajnikowa, wady macicy uniemożliwiające donoszenie ciąży, brak macicy, brak funkcji jajnika - powiedziała tvn24.pl Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na tvn24.pl.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości