"Back to school. Prawdziwy egzamin", czyli dorośli wracają do szkolnych ław

Źródło: Dzień Dobry TVN
Dorośli wesoło wrócili do szkoły
Dorośli wesoło wrócili do szkoły
Szkolnych wspomnień czar
Szkolnych wspomnień czar
Przed nami aż osiem odcinków programu "Back to school. Prawdziwy egzamin", w którym dorośli wrócą do szkolnych ław, by sprawdzić, jak wiele udało im się zapamiętać z wczesnych lat młodości. Czy poradzą sobie z wyzwaniami stawianymi przez nauczycieli?

Dorośli wesoło wrócili do szkoły 

Już w niedzielę 24 marca o godz. 16 w TTV premiera programu "Back to school. Prawdziwy egzamin". To nowy format stanowiący połączenie reality show i eksperymentu społecznego, w którym grupa dorosłych będących rodzicami, wróci do szkoły, by sprawdzić stan swojej wiedzy i znów stać się uczniami.

Uczestnicy programu pochodzą z różnych części kraju i pracują w różnych branżach, ale łączy ich jedno - wszyscy są rodzicami pociech w wieku szkolnym. Jak dorośli odnajdą się w codzienności swoich dzieci?

- Reakcje są naprawdę bardzo różne, podczas kartkówki naprawdę widziałem u nich stres, pot ściekający po czole, niektórzy ściągali - opowiadał w Dzień Dobry TVN nauczyciel matematyki, Krzysztof Chojecki.

Wracamy do szkolnych ław

W studiu Dzień Dobry TVN uczestnicy programu "Back to school. Prawdziwy egzamin": polonistka Małgorzata Kozak, modelka Karolina Kuczyńska oraz pastor Maciek Liziniewicz, opowiedzieli widzom, jak wspominają udział w tym nietypowym eksperymencie.

Karolina zdecydowała się wrócić do szkoły, by dać motywację swojemu dziecku. - Mam 8-letniego syna i chciałam mu pokazać, że dam radę, że mama to zrobi. Chciałam przebrnąć przez to, z czym się niedługo spotkamy - zaznaczyła mama pierwszoklasisty.

Jak Maciek czuł się w szkole? - Niektórzy nauczyciele traktowali nas wspaniale, ale niestety, kiedyś ktoś mądrze powiedział: "Są nauczyciele i czasem zdarzają się parapety". Niektórzy z nich stracili swój ogień i byli chłodni w stosunku do nas, wręcz oderwani od jakichkolwiek potrzeb uczniów, nawet nas jako dorosłych - powiedział pastor.

Zdaniem Małgorzaty Kozak, aktualny system nauczania jest przestarzały. - Jest opresyjny, a my musimy, bo jest taka formuła, tresować uczniów do egzaminu i matury, i tylko to się liczy, a rozwój młodego człowieka, pasje i zainteresowania - tego niestety nie ma, choć się bardzo staramy - tłumaczyła polonistka.

- Trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z drugim człowiekiem, trzeba łamać stereotypy. Ma swoje zdanie, myśli i ma prawo do podważania pewnych rzeczy - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Bartek Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana