Kobiety, których dziecko ma przyjść na świat poprzez cesarskie cięcie, będą mogły mieć obok siebie kogoś bliskiego. Oddział Szpitala Świętej Rodziny jest pierwszą placówką w Wielkopolsce, która daje pacjentkom taką możliwość.
Kobieta nie musi już rodzić sama
Szpital św. Rodziny w Poznaniu za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że kobiety, które będą zgłaszały się na planowe cesarskie cięcie, podczas zabiegu, będą mogły mieć obok siebie kogoś bliskiego. - Od kilku dni, a dokładnie w miniony piątek, czyli w Dzień Ojca wprowadziliśmy taką możliwość, aby osoba towarzysząca mogła być przy matce dziecka podczas planowego cięcia cesarskiego na bloku porodowym - powiedziała w rozmowie z Tok FM Urszula Łaszyńska, rzeczniczka szpitala .
Przedstawicielka placówki dodała, że szpital chce w ten sposób nie tylko podnosić jakość oferowanych usług, ale przede wszystkim zapewnić rodzącym kobietom jeszcze większy komfort i intymność. - Dzięki tej decyzji pacjentki oczekujące na poród drogą planowego cięcia mogą być wspierane przez najbliższą osobę, bez względu na to, czy jest to mąż, partner, przyjaciółka czy mama - dodała.
Cesarskie cięcie w obecności bliskiej osoby. Czy to dobry pomysł?
Decyzja szpitala spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem internautów. "Brawo za decyzję. Może inne szpitale też pójdą w tym kierunku" - czytamy pod postem, który szpital zamieścił na Facebooku. "Myślę, że dla wielu kobiet to wspaniała wiadomość, bo tego brakowało. Wspaniali szpital, wspaniali ludzie i wszystkim bardzo polecam" - stwierdziła inna z komentujących osób.
Warto dodać, że Szpital Świętej Rodziny należy zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Placówka ma dwie lokalizacje. Pierwszy z oddziałów mieści się przy ulicy Jarochowskiego na Łazarzu, drugi działa w Wielkopolskim Centrum Pediatrii przy ulicy Wrzoska.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Czy kobiety po in vitro mogą zajść w ciążę bez zabiegu? Zaskakujące wyniki badań
- Mija 40 lat od pierwszego porodu rodzinnego w Polsce. Ojciec dziecka podstępem dostał się na salę
- Fotografuje cud narodzin. "Kobiety mają potrzebę zobaczenia siebie w tej wyjątkowej sytuacji"
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło: Tok FM
Źródło zdjęcia głównego: Petri Oeschger/Getty Images