Niezwykły żłobek, który nie ogranicza maluchów. "Miejsce stworzone z potrzeby serca "

Źródło: Dzień Dobry TVN
Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko
Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Czy brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Istnieje żłobek, który daje maluchom możliwość bawienia się bez ograniczeń. Najmłodsi mogą skakać po kałużach, chodzić boso po szyszkach, biegać po lesie, po prostu obcować z naturą.

Żłobek blisko natury

Maluchy w pewnym żłobku mogą bez żadnych konsekwencji się ubrudzić i obcować z naturą, bo czas spędzają w dużej mierze na zewnątrz. Działa to kojąco, szczególnie, że dzieci bywają teraz bardzo przebodźcowane.

- Tutaj dzieci mają możliwość, żeby chodzić boso po szyszkach, po liściach, więc są też jakieś doznania sensoryczne, które są niezwykle ważne w tak wrażliwym momencie dla dziecka - mówiła Ewelina Gończ, mama jednego z maluchów.

Dzieci w trakcie spacerów po lesie znajdują szyszki, kamyczki, patyki, ale też mają okazje z bliska zobaczyć ptaki czy wiewiórki.

- Zawsze wychodzimy na dwór. Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania. Wychodzimy również zimą, wychodzimy, jak pada deszcz. Mamy swoje ulubione miejsca w lesie, różne przewrócone drzewa, na których sobie często ćwiczymy motorykę - wyliczała Natalia Gurin-Ostrowska, właścicielka żłobka.

Ekologiczny żłobek

Cel, który przyświecał twórcom placówki, to nie tylko zbliżanie dzieci do natury, ale także wprowadzenie ekologicznych produktów do wnętrz. Meble i wyposażenie są drewniane.

- Jest to miejsce, w którym panuje domowa atmosfera, które zostało stworzone z potrzeby serca i też trochę ze złości na to, że takich placówek nie ma - tłumaczyła Gurin-Ostrowska.

I dodała:

- Kiedy planowałam otwarcie żłobka, wiedziałam jakie metody będziemy stosować. To są takie zajęcia, które pozwalają dzieciom wyrazić emocje.

Rodzice przyznają, że odbierają swoje pociechy brudne i z workiem rzeczy do prania. Jednak te niedogodności rekompensuje im szczęście malucha i jego uśmiech, a także fakt, że poznaje świat.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Anna Grzymkowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana