Sezon na jabłka rozpoczęty. Skorzystaj z przepisów na racuszki z jabłkami i kefirem, orientalnego indyka oraz szarlotkę.
Pink latte, czyli słodka różowa kawa, to jeden z najciekawszych trendów kulinarnych, podbijających w ostatnim czasie media społecznościowe. Oryginalny napój nie tylko wybornie smakuje, ale też pięknie wygląda. Jak go przygotować?
Od jakiegoś czasu chodzi za wami tiramisu, jednak napięty grafik nie pozwala na spędzanie kilku godzin w kuchni? Mamy idealne rozwiązanie. Ten przepis z TikToka sprawi, że w 5 minut wyczarujecie pyszne, a do tego dietetyczne ciasto. Jesteście gotowi?
Wiele osób na całym świecie nie wyobraża sobie dnia bez kawy. W wyobraźni sporej części kawoszy nie mieści się również dodanie do uwielbianego napoju cytryny. Okazuje się jednak, że może odnaleźć się tam tak samo dobrze, jak w herbacie. Poza tym takie połączenie posiada zaskakująco dużo korzyści dla zdrowia.
Orzechy doskonale pasują zarówno do słodkich, jak i wytrawnych potraw. Są doskonałym dodatkiem do sałatek, składnikiem smarowideł czy sosów. Orzechy są też najbardziej wartościowe ze wszystkich bakalii, a składniki odżywcze w nich zwarte wspomagają pracę mózgu. W kuchni Dzień Dobry TVN Grzegorz Zawierucha pokaże, jakie wyjątkowe dania można z nich przygotować.
Dynia makaronowa wciąż nie jest popularną odmianą. Jest podłużna i jasnożółta lub jasnozielona - wyglądem przypomina kabaczka. Odmiana ta jest niezwykle delikatna w smaku, a jej miąższ rozdziela się na charakterystyczne włókna przypominające nitki makaronu. Poznaj naszą propozycję podania tej dyni!
Koźlak to grzyb jadalny, który występuje w lasach klimatu umiarkowanego. Koźlaki są smaczne, dlatego nietrudno znaleźć przepisy z ich udziałem. Nadają się do suszenia, marynowania, świetnie smakują duszone na patelni.
Skorzystaj z darów jesieni i przygotuj pyszne dania z agrestem i porzeczkami. Poznaj przepisy Darii Ładochy na ciasto kruche, porzeczkowe smoothie, pieczone udka, polędwicę z dorsza i deser mascarpone.
Stuletnie jajko to przysmak rodem z Chin. Nie trzeba jednak wybierać się w daleką podróż, aby go skosztować. Przekąskę tę można kupić w niektórych sklepach czy spróbować jej w restauracjach serwujących egzotyczne potrawy. Jak powstaje stuletnie jajo i czym wyróżnia się jego smak?
Liczi ze względu na swoje właściwości, wartości odżywcze, a przede wszystkim smak staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Dowiedz się, czym jest liczi, jak je obrać, jak jeść oraz jakie zastosowanie i właściwości posiada
Program "MasterChef" od kilku lat dostarcza niezastąpionych emocji wszystkim miłośnikom wyszukanych potraw, oryginalnych przepisów i kuchennej rywalizacji. Jubileuszowa edycja popularnego show pełna będzie niespodzianek, które czekają nie tylko na widzów, ale także na kucharzy, którym udało się zdobyć wymarzone fartuchy.
Majonez jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej stosowanych sosów. Używa się go do sałatek, kanapek i wielu innych potraw. Podstawowe składniki majonezu to żółtka oraz olej, ale także musztarda, ocet i cukier. Dobry majonez powinien mieć krótki skład, czyli zawierać jedynie podstawowe składniki. Niestety, wiele dostępnych rodzajów majonezu nie spełnia tych norm. W składzie majonezów stojących na sklepowych półkach znajdziemy: sól, skrobię modyfikowaną, gumę guar, konserwanty i wiele innych.
Syrop daktylowy to jeden z zamienników białego cukru, charakteryzujący się ciekawym smakiem i aromatem. Występuje pod postacią ciemnego i gęstego miodu, który pozyskuje się w formie soku z daktyli. Syrop daktylowy jest ceniony ze względu na swoje właściwości i wartościowy skład.
Trufle z gorzkiej czekolady i konfitury różanej, babeczki z kremem czekoladowym i migdałami oraz czekoladowe pralinki z marcepanem - takie pyszne słodkości przygotował w kuchni Dzień Dobry TVN jeden z najsłynniejszych i najlepszych polskich cukierników Janusz Profus.
Po produkty bezglutenowe sięgają najczęściej osoby, które zmusza do tego stan zdrowia. Są to przede wszystkim chorzy na celiakię, czyli tzw. chorobę trzewną, a także osoby, które zmagają się z nietolerancją glutenu. Dietę bezglutenową wybiera również sporo osób, które poszukują sposobów na zdrowsze odżywianie. Produkty bez glutenu oznaczone są znakiem przekreślonego kłosa, niektóre zawierają napis potwierdzający brak glutenu w składzie.
Do długiej przerwie od normalnego trybu pracy i szkoły możemy mieć problem z pomysłami na zdrowe śniadania. Czasem jesteśmy tak zabiegani, że nie mamy głowy do tego, żeby codziennie wymyślać nowe menu, przez co wchodzimy w nudną rutynę. Można jednak tego ukniknąć. Sprawdź nasze przepisy i wprowadź zdrowe nawyki żywieniowe do swojego życia.
Ciasto ucierane ze śliwkami sprawdzi się wyjątkowo dobrze jako jesienny przysmak z wykorzystaniem sezonowych owoców. Właśnie teraz śliwki są najpyszniejsze, a w dodatku są bogate w składniki odżywcze. Wypróbuj prosty przepis krok po kroku.
Cereal milk latte to połączenie kawy z mlekiem po płatkach śniadaniowych. Tę kulinarną nowość pokochali użytkownicy TikToka, którzy urozmaicają przepis według własnych pomysłów. Jak przygotować śniadanie 2 w 1?
Żelazne kluski, zwane też szarymi lub przecierakami to typowo polska potrawa mączna z dodatkiem ziemniaków. Nie wiadomo skąd dokładnie pochodzi - w wielu miejscach Polski jest uznawana za danie regionalne. Jak ją przygotować? Sprawdź prosty przepis krok po kroku.
Wino to jeden z najpopularniejszych trunków na całym świecie. Co ciekawe, jego historia rozpoczęła się już w trzecim tysiącleciu przed naszą erą. Sięgając po ten napój, warto wiedzieć, jakie są rodzaje win, by wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada, a zarazem pasuje do konkretnej sytuacji.
Znane od tysięcy lat, przyrządzane z okazji chińskiego Nowego Roku, mają szczególne miejsce w kuchni chińskiej. Są bardzo delikatne, a jednocześnie chrupiące. Podaje się je z farszem mięsnym, owocami morza lub warzywami. Jiaozi idealnie smakują maczane w sosie sojowym.
Zobacz, jak przygotować pożywny posiłek na początek dnia. Poznaj przepisy Jaśka Kuronia na owsiankę, quesadillę z jajkiem, pancakesy z borówkami i muffiny z dynią.
Opieńki to niepozorne, małe grzybki, które kryją w sobie wyjątkowy smak. Świetnie sprawdzają się w postaci marynowanej, jak i świeżej - w sosach. Taki opieńkowy sos można dodać np. do ziemniaków, kasz, mięs, makaronów. Sprawdź szybki i prosty przepis.
W naszej kuchni Sebastian Olma pokazał, jak przygotować pyszne i niebanalne śniadanie dla ucznia, które można zabrać do szkoły i zjeść ze smakiem między lekcjami. Zobacz przepisy.
"Przepis na kuskus z kalafiora" – to hasło, które coraz częściej wpisywane jest do wyszukiwarek internetowych. Nic dziwnego, bo kalafiorowe ziarenka nie dość, że są pyszne i zdrowe, to śmiało mogą konkurować z klasycznym kuskusem z pszenicy durum. Podpowiadamy, jak zrobić kuskus z kalafiora i dlaczego warto.
W polskiej kuchni nie brakuje różnych potraw na bazie mąki. Co region, to inna wariacja na ten temat. Jedną z nich są podkarpackie placki o nazwie proziaki. Są pyszne i bardzo proste w przygotowaniu. Sprawdź przepis krok po kroku.
Sos holenderski to ciekawy dodatek do wielu dań. Jak zrobić dobry sos holenderski? Jaki przepis na sos holenderski jest najlepszy? Do czego sos holenderski będzie pasował?
Lato to sezon na warzywa. O tym, że można je przyrządzać na wiele sposób, przekonuje w naszej kuchni Andrzej Polan. Zobacz, jak przygotowuje kotlety z bobu i zielonego groszku, podpłomyk à la calzone oraz spaghetti warzywne.
Szukasz pomysłu na pyszne i zdrowe danie? Skorzystaj z pomysłów Sebastiana Olmy na tatara z awokado, sałatkę z owczym serem i pizzę z kiełkami.
Wiosna pełną parą - także na talerzu. W kuchni Dzień Dobry TVN Grzegorz Zawierucha przygotował dania ze szparagami, boczniakiem, młodą kapustą i rabarbarem. Oto przepisy zwycięzcy programu "MasterChef".