Zaszła w ciążę, choć się zabezpieczała. Dziecko urodziło się z wkładką antykoncepcyjną w dłoni

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
thesun.co.uk
poród

Amerykanka Violet Quick mieszkająca w stanie Idaho wcale nie planowała zostać mamą. 9 miesięcy przed tym jak zaszła w ciążę, zdecydowała się na popularną metodę antykoncepcji - wkładkę domaciczną. Podczas porodu wydarzyło się coś, co nie tylko zaskoczyło świeżo upieczoną mamę, ale i lekarzy.

Nieplanowana ciąża

Violet Quick i jej mąż podjęli decyzję, że w najbliższej przyszłości nie chcą zostać rodzicami. Właśnie dlatego wybrali jedną z najskuteczniejszych form antykoncepcji. Violet udała się do lekarza i zdecydowała się na założenie wkładki domacicznej, potocznie określanej jako spirala. I choć taka metoda zapobiegania ciąży ma dużą skuteczność, to jednak w przypadku Violet Quick i jej męża zawiodła.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

20-latka nie sądziła, że może zajść w ciążę. Jednak gdy przez kilkanaście dni źle się czuła i wymiotowała, przeszło jej przez myśl, że mogą to być pierwsze objawy ciąży. - Miałam wkładkę domaciczną przez dziewięć miesięcy, zanim zaszłam w ciążę. Zdecydowałam się zrobić test, bo przez około dwa tygodnie czułam mdłości- przyznała Violet w rozmowie z thesun.co.uk.

Amerykanka wykonała kolejne testy ciążowe i wszystkie były pozytywne. Potwierdziło to również badanie u lekarza.

Zaskakujący poród

Kiedy nadszedł czas porodu, wydarzyła się kolejna zaskakująca sytuacja. Syn Violet przyszedł na świat i trzymał w dłoni wkładkę domaciczną. Na dowód tego Violet umieściła na TikToku zdjęcie z sali porodowej. Do fotografii dodała podpis: "Kiedy wszystkie pielęgniarki przychodzą do ciebie, żeby zobaczyć dziecko z jego wkładką domaciczną".

20-latka ma radę dla innych kobiet, które się zabezpieczają. - Jeśli masz którykolwiek z objawów ciąży lub spóźnia ci się okres, zrób test - podkreśliła Quick. - Wkładki domaciczne w większości działają, ale ktoś musi być tym 0,01 procenta. To byłam ja i moje dziecko - podkreśliła.

@hunterbbritt #stitch with @violet_quick i do not claim this energy #iudcheck #iud #womenthings ♬ original sound - Hunter Britt

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: thesun.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: SerrNovik/Getty Images, TikTok @hunterbbritt

Pozostałe wiadomości