Mimo że na przestrzeni lat w podejściu do seksualności i dostępu do antykoncepcji dużo się zmieniło, to młodzi ludzie (i nie tylko) wciąż mają niewielką wiedzę na temat tego, jak mogą się chronić nie tylko przed niechcianą ciążą, ale i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jakiej wiedzy brakuje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska, ginekolożka.
W czwartek 22 lutego parlamentarzyści przyjęli nowelizację ustawy dotyczącej antykoncepcji awaryjnej. Zgodnie z przepisami tabletka "dzień po" ma być dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat.
Naukowcy z USA stworzyli alternatywę dla chirurgicznej sterylizacji kotów. Jej stosowanie może ograniczyć niekontrolowane rozmnażanie tych zwierząt, a co za tym idzie, w wielu przypadkach również cierpienie wielu z nich. To korzyść również dla środowiska naturalnego. Na czym polega nowa metoda kociej antykoncepcji?
Rodzajów antykoncepcji jest wiele. Niektóre działają doraźne, inne zabezpieczają przed niechcianą ciążą przez dłuższy czas. Mimo że dostęp do tego rodzaju środków jest stosunkowo łatwy, to wciąż są osoby, które sięgają po mniej niekonwencjonalne metody. Czy ich stosowanie ma sens i daje właściwą ochronę? Zapytaliśmy o to dr Annę Pyrę-Czernik, ginekologa z kliniki SafiMed .
W środę, 19 kwietnia obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. To jednak niejedyny temat, który poruszyliśmy tego dnia z w serwisie dziendobry.tvn.pl.
We Francji szykuje się niemała rewolucja. Prezydent Emmanuel Macron poinformował, że od przyszłego roku młodzi uzyskają znacznie łatwiejszy dostęp do antykoncepcji. W jakiej formie i gdzie będą mogli się po nią zgłaszać?
Alexis Brett nie planowała dużej rodziny. Jednak los zadecydował inaczej. Obecnie 42-latka jest w 13 ciąży i jak twierdzi, jest odporna na antykoncepcje. Jak radzi sobie z tak dużą gromadką i co zamierza zrobić ze swoją przypadłością?
Młodzieńcza miłość nie zna granic, jest szalona, czuła, romantyczna a czasem i bolesna. Za emocjami tymi idą także zbliżenia. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że coraz więcej osób znajduje wymówki, by się nie zabezpieczać. Niechciana ciąża? Choroby? To dla nich żaden problem. Jakie hasła padają wśród partnerów? Co robić w takim przypadku i jak na to reagować? O tym rozmawiałam z Katarzyną Banasiak-Marszałek, koordynatorką Grupy Ponton oraz dr Agatą Loewe-Kurillą, założycielką Instytutu Pozytywnej Seksualności.
Hailey Bieber niedawno podzieliła się ze światem informacją, że dostała mini udaru i musiała przejść pilną operację serca. Jak wspomniała gwiazda, przyczyną zaistniałej sytuacji mogła być stosowana przez nią antykoncepcja. Ginekolog Wojciech Falęcki tłumaczył, jakie zagrożenia niesie antykoncepcja hormonalna.
Kobiety za wschodnią granicą przeżywają prawdziwy koszmar. Ciągle rośnie liczba gwałtów rosyjskich żołnierzy na Ukrainkach. Organizacje z całego świata pomagają w sprowadzeniu do ukraińskich szpitali antykoncepcji awaryjnej.