"Położna na medal" - jaka powinna być?
Anna Falkowska zwyciężyła w konkursie "Położna na medal". Specjalistka wyznała, że pracuje w tym zawodzie od kilkunastu lat. - Mam tych pacjentek pod opieką bardzo dużo. Widocznie zdobyłam zaufanie u tylu pań, że chciały na mnie zagłosować wraz z rodzinami i udało mi się zdobyć zaszczytne pierwsze miejsce. Jestem bardzo dumna, szczęśliwa z tego powodu - powiedziała w Dzień Dobry TVN.
Warto dodać, że do konkursu zgłoszono 521 położnych z całej Polski. - Musiała zgłosić nas pacjentka i później pacjentki obdarzały nas swoim zaufaniem, oddając na nas głos, ogromna [...], duma z wykonywanego zawodu, że tyle kobiet nam ufa, wierzy w to, co robimy. To jest naprawdę fantastyczne - wyjaśniła Barbara Krasnodębska, która zajęła III miejsce w konkursie "Położna na medal".
Czym położne zdobywają zaufanie?
- Wszystkich pacjentów traktuję jednakowo. Nie różnicuje pod względem osobowości czy majątku [...]. Dla mnie każdy pacjent jest najważniejszy, do każdego staram się podejść empatycznie, staram się być profesjonalna - tłumaczyła Elżbieta Osińska, położona, która zajęła II miejsce w konkursie "Położna na medal".
W pracy położnej zdarzają się też niecodzienne sytuacje. Jednej z położnych drzwi otworzyła osoba, która trzymała w dłoni nóż. - Otworzył mi pan z tasakiem w ręku, takim dużym. I on w ogóle mówił po węgiersku, taki wysoki, postawny facet. W ogóle nie wiedziałam, co mam zrobić. Chciałam uciekać na początku. [Ale - red.] wyszła [...] pani i powiedziała, żebym się nie bała, bo pan jest po prostu członkiem rodziny, jest kucharzem, coś im tam pomaga, patroszył indyka na tym ganku, przez który ja miałam wchodzić - wspominała Anna Falkowska.
Jakie jeszcze nietypowe sytuacje przytrafiają się położnym? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Dłuższy urlop macierzyński dla mam wcześniaków. "Widać światełko w tunelu"
- Poważny błąd wielu rodziców. Tak możesz zaszkodził swojemu dziecku
- Eksperymenty naukowe dla dzieci. Jak przeprowadzać je w domu?
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News