Parenting

Dzieci na weselu pod opieką niani. Na co należy zwrócić uwagę?

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Zawód: niania na wesele
Zawód: niania na weseleDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Lada moment sezon ślubny ruszy pełną parą. W ostatnim czasie coraz większą popularną cieszy się wynajmowanie niani na wesele. Korzystają z jej pomocy zarówno rodzice, którzy otrzymali zaproszenie na uroczystość, jak i państwo młodzi, którzy chcą zapewnić swoim gościom jak najlepszą zabawę. Na czym dokładnie polega praca niani w czasie wesela. O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Barbara Karkoszka-Siedlecka, właścicielka agencji niań.

Niania na wesele - jak to działa?

Niania na wesele to usługa, która w ostatnich lata zdobywa coraz większą popularność. Chętni mają do wyboru różne opcje. - Zamawiają nianię dla dzieci swoich gości. I tak było dotychczas. Teraz coraz częściej zamawiają nianię dla swojego dziecka, czyli biorą ślub, już mając dzieci i chcą, żeby te dzieci żywo uczestniczyły w tym weselu. Ta formuła totalnie się u nas zwiększyła i ta liczba dzieci, którymi się opiekujemy faktycznie od samego początku - od przygotowań ślubnych, aż do następnego dnia, kiedy to wesele się kończy - mówiła w Dzień Dobry TVN Barbara Karkoszka-Siedlecka, właścicielka agencji niań.

Wynajęta niania jedzie też z dziećmi do domu weselnego. - Niania na początku bawi się z dziećmi w domu weselnym, uczestniczy w imprezie, dzieci bawią się razem z rodzicami. Rodzice chcą, żeby dzieci uczestniczyły w tych ważnych wydarzeniach rodzinnych - dodała.

Jak nianie opiekują się dziećmi na weselu?

W okolicach godziny 22-23 niania zabiera dzieci do pokoju, jeśli maluchów jest sporo, agencje oferują usługę nazywaną "pokój snu". - Wtedy niania, albo najczęściej dwie nianie, zbierają wszystkie dzieci z całego wesela i zaprowadzają je do pokoju snu, gdzie na podłodze rozłożone są materace. Dzieci się kładą, nianie czytają książki, robią konkursy wieczorne, żeby ostudzić w dzieciach emocje weselne i dzieci zasypiają, w takiej wersji zbiorowej - mówiła.

Czasem zdarza się, że rodzice, po zakończeniu zabawy, zabierają swoje dziecko, a czasem maluch pozostaje przez całą noc pod opieką niani. Dużo zależy od tego, na co rodzice umówili się opiekunką. Czasem jednak nie wszystko udaje się rodzicom przewidzieć i omówić z nianią i wtedy pojawia się rozczarowanie. - Bo nie przewidzieli, nie zaangażowali niani w te przygotowania do ślubu albo w swoją wizję, jak to ma wyglądać. Byłam na takim weselu, gdzie rodzice całe wesele szukali niani. Niania zawsze była gdzieś, ale nikt nie wiedział gdzie. Niania nie wiedziała, gdzie są rodzice, bo nie znała planu rodziców, jeżeli chodzi o ślub. Więc szukali się nawzajem - opowiadała nasza rozmówczyni.

Kto najczęściej decyduje się na wyjęcie niani na wesele? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego:  Hans Neleman/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości