niania

  - Piękna duszą i ciałem - zachwycają się internauci najnowszymi zdjęciami gwiazdy.

  10 września 2005 roku na antenie TVN ukazał się pierwszy odcinek kultowego serialu "Niania". Główną rolę zagrała wówczas Agnieszka Dygant, zaś w fantastyczną postać jej mamy Teresy Maj wcieliła się Elżbieta Jarosik. Co po 17 latach pamięta aktorka? W naszym studiu zorganizowaliśmy mały quiz.

  Lada moment sezon ślubny ruszy pełną parą. W ostatnim czasie coraz większą popularną cieszy się wynajmowanie niani na wesele. Korzystają z jej zarówno rodzice, którzy otrzymali zaproszenia na uroczystość, jak i państwo młodzi, którzy chcą zapewnić swoim gościom jak najlepszą zabawę. Na czym dokładnie polega praca niani w czasie ślubu i wesela. O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Barbara Karkoszka-Siedlecka, właścicielka agencji niań.

  "Więcej zarabiałam na ulotkach w szkole" - komentują oburzeni internauci.

  Jedna ze szczecińskich mam szukała opiekunki dla swojego dziecka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, jednak kobieta chciała, aby niania nie tylko opiekowała się maluchem, ale również sprzątała. Wynagrodzenie, które zaproponowała, rozpętało w internecie burzę. Ile kosztuje opieka nad dzieckiem? Czy niania może mieć dodatkowe obowiązki? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anetą Kuroń, mamą 6-letniego Ignacego, Renatą Studzińską, opiekunką z 9- letnim stażem oraz Justyną Bisek, współwłaścicielką agencji niań.

  "Warto normalizować ten temat".

  Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z rodziną tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędza w ciepłym kraju. Towarzystwo będzie im umilać niania Henia. - Radosław będzie podawał Bożence drinki - mówi gwiazda w rozmowie

  "Nawet nie przyszła pożegnać się z dziećmi"

  Serial "Niania" w reżyserii Jerzego Bogajewicza emitowany na antenie telewizji TVN był prawdziwym hitem. Tytułową bohaterkę Franię Maj grała Agnieszka Dygant, która zdobyła serca Polaków. Co pamięta z serialu "Niania"?

  "U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką" - śpiewają dzieci w popularnej przedszkolnej piosence. Słodycz jednak mija, gdy dziadkowie są niedostępni, a maluchy wymagają opieki. Wtedy można babcie sobie...wynająć. Zatrudnienie opiekunki na emeryturze to nie tylko sposób na aktywizację seniorów, ale też sposób na znalezienie zaufanej osoby.

  35-latka zatrudniała się w charakterze opiekunki do dziecka, niekiedy tylko na jeden wieczór. Jednak rodzice malucha ponosili koszt przez długi czas. Kobieta bowiem podrabiała klucze do mieszkań, a następnie - pod nieobecność właścicieli - kradła biżuterię, ubrania czy pieniądze. Łupem nieuczciwej niani padły przedmioty warte w sumie 60 tys. zł. Akt oskarżenia przeciwko niej został już skierowany do sądu.

  Zofia Zborowska-Wrona z mężem Andrzejem Wroną byli gośćmi kolejnej domówki u Dowborów. Rozmowa skupiała się głównie wokół narodzin córki pary, Nadziei, wątków ciąży i opieki nad dzieckiem w przyszłości. Aktorka opowiedziała też, w jaki sposób przygotowywała się do poczęcia.

  Agnieszka Dygant opublikowała na swoim Instagramie jedno z archiwalnych zdjęć zrobionych na potrzebę magazynu. Fotografia wygląda niczym kadr z teledysku Myslovitz – "Dla Ciebie", w którym zresztą grała aktorka. Jedno jest pewne, fani zgodnie uznali, że "kobieta jest jak wino im starsza, tym lepsza".

  Julia Chatys widzom znana jest z takich seriali, jak "Niania", "Usta Usta" czy "Na Wspólnej". 25-latka swoją aktorską przygodę rozpoczynała jako dziecko. Teraz debiutuje w branży muzycznej. O swojej karierze opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Fran Drescher to amerykańska aktorka, doskonale znana polskim widzom z serialu "Pomoc domowa". I choć z racji na tę rolę gwiazda zawsze wydawała się niezwykle radosna, optymistyczna i nieustannie uśmiechnięta, to jednak w prawdziwym życiu przeszła prawdziwą traumę. Okazało się bowiem, że aktorka została zgwałcona we własnym domu.

  Krystyna Rutkowska-Ulewicz miała na swoim koncie wiele ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Apolonii, czyli babci głównej bohaterki serialu "Niania". Pogrążeni w żałobie fani, koledzy z planów filmowych i rodzina ubolewają nad jej odejściem. Agnieszka Dygant w rozmowie z Dzień Dobry TVN wspomniała pracę na planie serialu z aktorką.

  Krystyna Rutkowska-Ulewicz, znana widzom jako babcia Apolonia z serialu „Niania”, nie żyje. Aktorka zmarła 31 stycznia. Odeszła w wieku 87 lat.

  Tomasz Kot grał jedną z pierwszoplanowych ról w serialu "Niania", emitowanym przez TVN w latach 2005-2009. Przez 9 sezonów pokazano łącznie ponad 130 odcinków, a każdy z nich cieszył się około dwumilionową oglądalnością. Aktor przyznał ostatnio, że chętnie wróciłby na plan zdjęciowy razem z Agnieszką Dygant.

  Kultowy serial "Niania" podbił serca widzów w całej Polsce. Losy rodziny Skalskich i Frani Maj śledziły miliony Polaków. Na pewno pamiętacie Zuzię - najmłodszą córkę pana Skalskiego. Emilia Stachurska, która wcieliła się w postać uroczej dziewczynki jest już dorosłą kobietą.

  2005 rok obfitował w wiele premier. Na antenie TVN pojawiły się dwa kultowe seriale – „Niania i „Magda M”. Z Agnieszką Dygant, Joanną Brodzik, Pawłem Małaszyńskim i Rogerem Karwińskim porozmawialiśmy o tym, co zmieniło się w ich życiu na przestrzeni ostatnich 15 lat, oraz jak wspominają pracę na planie. Czy chcieliby wrócić na plan hitów TVN?

  Zdaniem niektórych nocna niania to doskonałe wsparcie dla zmęczonych rodziców. Są też osoby, które twierdzą, że korzystanie z takiej pomocy to rozpasanie i fanaberia. A jakie zdanie w tym temacie mają goście Dzień Dobry TVN: psycholog Dorota Maciejec oraz aktorka i mama dwójki dzieci Magdalena Górska?

  Zdarza się, że kobiety, którym powierzamy dzieci z czasem okazują się potworami. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze niani? Szukać jej przez agencję czy z polecenia? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: terapeutkę rodzinną Marię Rotkiel i Barbarę Karkoszkę-Siedlecką, która prowadzi agencję dla niań. Jak agencje powinny weryfikować kwalifikacje niań?

  Karolina Malinowska wydała własnie książkę pt. „Spokojnie, to tylko dzieci”, w której przeprowadza wywiady ze specjalistami z różnych dziedzin związanych z wychowaniem potomstwa. "To nie jest książka, w której ja opowiadam jak wychowywać dzieci, bo jestem bardzo daleka od tego". Nasze studio odwiedziła wspólnie z opiekunką jej dzieci - Zofią Pędich-Ziomek. Panie opowiedziały nam jak znaleźć idealną nianię, i jak się z nią dogadać!

  Agnieszka Chylińska nie korzystała z pomocy niani przy wychowywaniu swoich dzieci. O zaletach spędzania czasu z pociechami powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Zdradziła również, na czym się obecnie skupia i kim jest Królik, z którym ostatnio spędza dużo czasu.

  Dzień Dobry TVN zawsze blisko widzów! Młodym mamom podpowiadamy, co zrobić, gdy kończy się macierzyński, a opieka niani lub żłobek absolutnie nie wchodzi w grę. Żonom doradzamy, jak namówić męża do zmiany stylu, a Edyta Herbuś zdradza, jak rozkwitać na wiosnę. Czy w jej przypadku to prywatna, czy zawodowa przyczyna? Zacznijcie dzień wraz z Dzień Dobry TVN. To lepsze niż poranna kawa! :-)

  Wydawałoby się, że to jednorodna ciecz bez smaku i zapachu, a jednak w Dąbrowie Górniczej zamiast wina smakują wodę. Okazuje się, że aby zostać organoleptycznym testerem wody trzeba przejść szereg testów. Nawet preferencji żywieniowych. Bo woda ma i smak i zapach. Jaki? Postanowiliśmy to sprawdzić.

  Przemek Kossakowski postanowił tym razem sprawdzić się w opiece nad dziećmi. W tym przedsięwzięciu pomogła mu znajoma, która odważyła się powierzyć mu czwórkę swoich dzieci. Zapytaliśmy go o wrażenia. Do jakich wniosków doszedł? Czy po tym doświadczeniu planuje mieć dzieci? Natomiast Barbara Karkoszka-Siedlecka - właścicielka agencji opiekunek do dzieci powiedziała nam, czy rodzice mają opory przez zatrudnieniem pana-niani.

  Szycia butów uczył się od najlepszych. W jego rodzinie buty szyje się od pokoleń. W 2012 roku Diran otworzył swoją pracownię w Warszawie. Czy przekona Polaków do butów szytych ma miarę? W studiu Dzień Dobry TVN szewc z Libanu Diran Anouchikian opowiedział, jak Warszawa przystaje do największych stolic Europy. Dlaczego na odbiorów swoich butów wybrał właśnie Polaków?

  Barbara Karkoszka porzuciła pracę w mediach i postanowiła założyć firmę z wykwalifikowanymi nianiami. Oferuje nianie na wakacje, nianie na kilka godzin w tygodniu i nianie na stałe. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak sprawdza kobiety, które mają się opiekować naszymi dziećmi.

  Nam udało się dowiedzieć, co teraz robi i jak zmieniło się jej życie.