niania

  niania

  "U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką" - śpiewają dzieci w popularnej przedszkolnej piosence. Słodycz jednak mija, gdy dziadkowie są niedostępni, a maluchy wymagają opieki. Wtedy można babcie sobie...wynająć. Zatrudnienie opiekunki na emeryturze to nie tylko sposób na aktywizację seniorów, ale też sposób na znalezienie zaufanej osoby.

  35-latka zatrudniała się w charakterze opiekunki do dziecka, niekiedy tylko na jeden wieczór. Jednak rodzice malucha ponosili koszt przez długi czas. Kobieta bowiem podrabiała klucze do mieszkań, a następnie - pod nieobecność właścicieli - kradła biżuterię, ubrania czy pieniądze. Łupem nieuczciwej niani padły przedmioty warte w sumie 60 tys. zł. Akt oskarżenia przeciwko niej został już skierowany do sądu.

  Krystyna Rutkowska-Ulewicz miała na swoim koncie wiele ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Apolonii, czyli babci głównej bohaterki serialu "Niania". Pogrążeni w żałobie fani, koledzy z planów filmowych i rodzina ubolewają nad jej odejściem. Agnieszka Dygant w rozmowie z Dzień Dobry TVN wspomniała pracę na planie serialu z aktorką.

  Zdaniem niektórych nocna niania to doskonałe wsparcie dla zmęczonych rodziców. Są też osoby, które twierdzą, że korzystanie z takiej pomocy to rozpasanie i fanaberia. A jakie zdanie w tym temacie mają goście Dzień Dobry TVN: psycholog Dorota Maciejec oraz aktorka i mama dwójki dzieci Magdalena Górska?

  Zdarza się, że kobiety, którym powierzamy dzieci z czasem okazują się potworami. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze niani? Szukać jej przez agencję czy z polecenia? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: terapeutkę rodzinną Marię Rotkiel i Barbarę Karkoszkę-Siedlecką, która prowadzi agencję dla niań. Jak agencje powinny weryfikować kwalifikacje niań?

  Karolina Malinowska wydała własnie książkę pt. „Spokojnie, to tylko dzieci”, w której przeprowadza wywiady ze specjalistami z różnych dziedzin związanych z wychowaniem potomstwa. "To nie jest książka, w której ja opowiadam jak wychowywać dzieci, bo jestem bardzo daleka od tego". Nasze studio odwiedziła wspólnie z opiekunką jej dzieci - Zofią Pędich-Ziomek. Panie opowiedziały nam jak znaleźć idealną nianię, i jak się z nią dogadać!

  Agnieszka Chylińska nie korzystała z pomocy niani przy wychowywaniu swoich dzieci. O zaletach spędzania czasu z pociechami powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Zdradziła również, na czym się obecnie skupia i kim jest Królik, z którym ostatnio spędza dużo czasu.

  Dzień Dobry TVN zawsze blisko widzów! Młodym mamom podpowiadamy, co zrobić, gdy kończy się macierzyński, a opieka niani lub żłobek absolutnie nie wchodzi w grę. Żonom doradzamy, jak namówić męża do zmiany stylu, a Edyta Herbuś zdradza, jak rozkwitać na wiosnę. Czy w jej przypadku to prywatna, czy zawodowa przyczyna? Zacznijcie dzień wraz z Dzień Dobry TVN. To lepsze niż poranna kawa! :-)

  Wydawałoby się, że to jednorodna ciecz bez smaku i zapachu, a jednak w Dąbrowie Górniczej zamiast wina smakują wodę. Okazuje się, że aby zostać organoleptycznym testerem wody trzeba przejść szereg testów. Nawet preferencji żywieniowych. Bo woda ma i smak i zapach. Jaki? Postanowiliśmy to sprawdzić.

  Przemek Kossakowski postanowił tym razem sprawdzić się w opiece nad dziećmi. W tym przedsięwzięciu pomogła mu znajoma, która odważyła się powierzyć mu czwórkę swoich dzieci. Zapytaliśmy go o wrażenia. Do jakich wniosków doszedł? Czy po tym doświadczeniu planuje mieć dzieci? Natomiast Barbara Karkoszka-Siedlecka - właścicielka agencji opiekunek do dzieci powiedziała nam, czy rodzice mają opory przez zatrudnieniem pana-niani.

  Szycia butów uczył się od najlepszych. W jego rodzinie buty szyje się od pokoleń. W 2012 roku Diran otworzył swoją pracownię w Warszawie. Czy przekona Polaków do butów szytych ma miarę? W studiu Dzień Dobry TVN szewc z Libanu Diran Anouchikian opowiedział, jak Warszawa przystaje do największych stolic Europy. Dlaczego na odbiorów swoich butów wybrał właśnie Polaków?

  Barbara Karkoszka porzuciła pracę w mediach i postanowiła założyć firmę z wykwalifikowanymi nianiami. Oferuje nianie na wakacje, nianie na kilka godzin w tygodniu i nianie na stałe. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak sprawdza kobiety, które mają się opiekować naszymi dziećmi.

  Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko miało jak najlepszą opiekę. W jaki sposób rozpoznać dobrą nianię, a tym samym nie ryzykować, że naszemu dziecku stanie sie krzywda? W studiu Dzien Dobry TVN rozmawiały o tym psycholog dziecięcy Marta Żyska-Pałuba i Dorota Łosiewiecz, mama trójki dzieci. Jak myślicie, co robią nianie, gdy rodzice nie patrzą?

  Dlaczego tak długo musieliśmy czekać na jej powrót do telewizji? Co takiego jest w serialu "Prawo Agaty", że zdecydowała się w nim zagrać? W jakim "projekcie" brała udział zanim zdecydowała się zagrać w nowym serialu TVN? Czy stresuje się grą po tak długiej przerwie? Gościem Dzień Dobry TVN była najpopularniejsza niania w Polsce, czyli Agnieszka Dygant.

  Zna kilka języków, zasady udzielania pierwszej pomocy, umie przyrządzić pełnowartościowy, nietuczący posiłek oraz zna zasady savoir-vivre. Dyskretna i kulturalna, i kosztuje... 15 tysięcy złotych! Kto to taki? Niania VIP - tylko dla bogatych.