Parenting

"Mamusia i mama". Wyjątkowe zdjęcie po narodzinach dziecka dwóch kobiet

Parenting

Autor:
Oskar
Netkowski

Coraz więcej kobiet decyduje się na sesje zdjęciowe tuż po przywitaniu dziecka na świecie. Nie inaczej było w przypadku dwóch pań, które doczekały się potomstwa. Wyjątkowy kadr budzi emocje i przykuwa uwagę.

Sytuacja rodzin LGBT+ w Polsce

Z roku na rok coraz więcej państw na świecie legalizuje status par homoseksualnych - w formie małżeństw lub związków partnerskich. W Polsce żaden z wariantów nie ma mocy prawnej. Statystyki mówią, że w naszym kraju żyje ok. 2 mln gejów i lesbijek, z czego większość z nich w długoletnich związkach - tak jak ma to miejsce w przypadku osób heteroseksualnych.

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jednak pary homoseksualne nie są równe z parami heteroseksualnymi, a na pewno nie w świetle prawa. Aż ok. 50 tys. dzieci w Polsce jest wychowywanych przez osoby tej samej płci. Sytuacja prawna tych rodzin jest zupełnie nieuregulowana - rodzice nie mogą zawrzeć legalnego związku, nie mają też możliwości adopcji dziecka.

Zdjęcia z porodu

Poród jest niezwykle ważnym i intymnym przeżyciem dla rodziców. To wydarzenie, które budzi mnóstwo emocji. Nic zatem dziwnego, że prace publikowane na instagramowym profilu BirthPhotographers, na którym pokazywane są momenty przyjścia dzieci na świat, cieszą się tak ogromną popularnością.

Dwie kobiety witają na świecie swoje dziecko

Jednym z najbardziej popularnych zdjęć jest to przedstawiające dwie mamy, które witają na świecie swoją nowo narodzoną pociechę. Jego autorką jest Jacinta Lagos. A tytuł zdjęcia to "Mamusia i mama" (ang. "Mommy and Mama"). 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: splendens/Getty Images

Pozostałe wiadomości