Parenting

Pokazała, jak wygląda rutynowy wieczór matki pięciorga małych dzieci. "Jedno zasypia, drugie się budzi"

Parenting

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
edziecko.pl
Bliźnięta, dzieci, matka

Ma pięcioro dzieci poniżej piątego roku życia, w tym bliźnięta i trojaczki. Każdego wieczoru próbuje uśpić wszystkie pociechy jednocześnie. Czy to się udaje? Na jednym filmiku pokazała codzienność wielodzietnych matek.

"Nieidealna" matka pięciorga maluchów - problemy z zasypianiem

Nazywa się mamą siedmiu cudów - urodziła pięcioro pociech, dwa razy poroniła. Na co dzień wychowuje czteroletnie bliźnięta i roczne trojaczki. Profil na TikToku założyła po to, by pokazać, z jakimi trudami mierzą się wielodzietne rodzicielki.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Szczególne zainteresowanie wzbudził udostępniony przez nią filmik, na którym prezentuje wieczorną rutynę - przygotowuje pięć pidżamek, szykuje kolację dla maluchów, karmi wszystkie dzieci jednocześnie, a następnie próbuje położyć je do łóżek. Dzień @mamato7_5here_2above kończy się zazwyczaj o północy. Dopiero wtedy kobieta ma czas na to, by posprzątać mieszkanie i zjeść posiłek. Okazuje się jednak, że nie zawsze może pozwolić sobie na taki "komfort", a próba uśpienia gromadki dzieci bywa bezskuteczna. 

@mamato7_5here_2above This weekend was ... lots of time with kids and was able slow down when my ohine broke #goodnight #triplets #tripletsoftiktok #nightroutine #goodnight ♬ original sound - Mama to7 miracles 5here2 above

- Jedno zasypia, drugie się budzi - napisała na TikToku @mamato7_5here_2above i opublikowała urocze nagranie, na którym widać, jak próbuje uspokoić każdą z pociech i naprzemiennie kładzie dzieci do łóżek.

Trudy wielodzietnych matek

Matki, które obserwują poczynania @mamato7_5here_2above, utożsamiają się z jej opowieściami. W komentarzach przekonują, że wszystkie ich wieczory wyglądają niemal identycznie jak ten zaprezentowany przez influencerkę. 

- Również mam piątkę dzieci i nie ukrywam, że nienawidzę wieczorów, kiedy trzeba położyć je do łóżek. Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyną osobą, która odkurza, popychając zabawki odkurzaczem, zamiast je przedtem pozbierać - wyznaje jedna z użytkowniczek TikToka.

Internautki jednocześnie zaznaczają, że bezwarunkowa miłość do pociech przyćmiewa przykre doświadczenia związane z trudami macierzyństwa. - Twoje dzieci są takie słodkie. Widać, że cały czas masz ręce pełne roboty, ale myślę, że macierzyństwo jest tego warte - przekonują.

Profil @mamato7_5here_2above obserwuje ponad milion użytkowników TikToka. To wystarczający dowód na to, że problemy wielodzietnych mam są uniwersalne. 

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jill Lehmann Photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości