trojaczki

  trojaczki

  Sylwia Nycz i Marcin Mościński są szczęśliwymi rodzicami trojaczków. Początek nie zapowiadał się jednak dobrze. - Nie płacz mamo, bo masz być silna. (...) Pomimo że są w tych pudełkach, ty masz zadanie do wykonania, bo mleko twoje to jest lek dla nich - usłyszała świeżo upieczona mama od pielęgniarki. I tak rozpoczęła się walka o zdrowie i życie dzieci.

  O tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2018 zawalczą 23 kandydatki. Wśród nich będą trojaczki: Aleksandra, Joanna i Małgorzata Gotner. Zaprosiliśmy je do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, dlaczego postanowiły wziąć udział w konkursie, czy lubią się upodabniać do siebie i czy są nierozłączne. Dziewczyny wybrały ten sam kierunek studiów. Czy zamieniały się kiedyś na egzaminach?

  Od lat mówi się o wyjątkowych relacjach między bliźniętami. Czy porozumienie dusz dotyczy także bliźniaków Pawła i Tomasza Wojdów? Nasi goście to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski i Europy w sumo. W 2012 roku musieli zmierzyć się w finale Mistrzostw Europy. Czy ta walka była dla nich trudna?

  Zmiana miejsca zamieszkania to zawsze wyzwanie, zwłaszcza jeżeli trzeba się przeprowadzić z Krakowa do Australii... i to z trójką dzieci. Dokonała tego Dagmara Hicks, mama trojaczków i blogerka. Dlaczego wraz z rodziną przeprowadziła się do Australii? Co było najtrudniejsze w tej przeprowadzce? Jak wygląda australijski system edukacji? Czy zamierzają w Australii zostać na stałe?

  Dagmara Hicks i Stewart Hicks w 2011 roku doczekali się trojaczków. Rodzice starają się podkreślać indywidualizm Emmy, Niny i Dominika poprzez różnorodny ubiór, dzieciaki chodzą też na inne zajęcia dodatkowe. Jak wygląda ich codzienne życie? Jak rodzice dzielą się opieką? Kiedy bywa najtrudniej? Czy rodzeństwo trzyma się razem?

  W poniedziałek w Dzień Dobry TVN miasto krasnalem płynące, czyli jak skrzaty uratowały Nową Sól. W programie także: Złombol według Chajzera, czyli Filip i jego Poldek w trasie - czy uda mu się pokonać 2500 tys. kilometrów? A także: przypadek jeden na 200 milionów - kilkudniowe trojaczki z Opola, identyczne jak dwie, trzy krople wody ;) Bądźcie z nami jutro o 8.00. Zapraszają: Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Trojaczki: Ania, Alicja i Aleksander, zwane Drużyną A, urodziły się w 25. tygodniu ciąży. Cała trójka ważyła łącznie niecałe 2400 gramów. Pierwsze miesiące dzieci spędziły w szpitalu, walcząc o życie. Udało się. Teraz maluchy potrzebują kosztownej rehabilitacji. Na szczęście rodzice trojaczków nie są osamotnieni w walce o swoje dzieci. Zobaczcie, kto i w jaki sposób im pomaga. Do Zielonych Drzwi Anna Maruszeczko zaprosiła mamę Drużyny A Agnieszkę Czerkies oraz organizatorkę akcji "Ciacho" Beatę Olech-Harężlak.