bliźnięta

  Myśląc o przypominającej nas osobie, zakładamy wyłącznie wizualne podobieństwo. Jak donoszą naukowcy - możliwe, że niesłusznie.

  Bernardo i Arthur Lima to bliźniacy, którzy przyszli na świat zrośnięci głowami. Lekarze z Brazylii i Wielkiej Brytanii zdecydowali się przeprowadzić serię operacji, aby rozdzielić dzieci i dać im szansę na normalne funkcjonowanie.

  Katie Marie, tiktokerka, niedawno została mamą bliźniaków. Na filmiku pokazała, jak wyglądał jej brzuch tuż przed porodem i niedługo później, kiedy maluchy były już na świecie.

  Superfetacja to niezwykle rzadkie zjawisko, podczas którego druga ciąża pojawia się po kilku dniach lub tygodniach od ciąży początkowej.

  Rozdzielenie dzieci nie zawsze jest możliwe.

  - Jesteśmy głęboko poruszeni tą niespodziewaną stratą - czytamy w przekazanym przez piłkarza komunikacie.

  "Kluczowy jest czas".

  Hugo i Ross Turnerowie to znani brytyjscy podróżnicy i sportowcy. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedzieli o swoim eksperymencie dietetyczno-medycznym. Jak zareagowały ich organizmy? Jakie są najciekawsze badania dotyczące bliźniąt?

  Ma pięcioro dzieci poniżej piątego roku życia, w tym bliźnięta i trojaczki. Każdego wieczoru próbuje uśpić wszystkie pociechy jednocześnie. Czy to się udaje? Na jednym filmiku pokazała codzienność wielodzietnych matek.

  Lidia i Elżbieta są bliźniaczkami. Mimo że kobiety mieszkały na jednym osiedlu to przez 49 lat nie wiedziały o swoim istnieniu. Jak do tego doszło? Co sprawiło, że odnalazły się po latach? Jak obecnie wygląda ich relacja.

  Bartłomiej Topa to znany i ceniony aktor, który cieszy się ogromną popularnością i gra w topowych produkcjach, ale jest też skryty i rzadko mówi o swoim życiu osobistym. A w nim dzieje się w ostatnich latach bardzo dużo. Oprócz spotkania ukochanej kobiety, właśnie pojawiła się nowina, że niedługo zostanie tatą.

  W jednym z izraelskich szpitali z sukcesem przeprowadzono operację rozłączenia bliźniaczek syjamskich. Zrośnięte tyłami główek dziewczynki udało się rozdzielić dzięki wysiłkowi grupy lekarzy, którzy spędzili na sali operacyjnej ponad 12 godzin. Po roku oczekiwania na zabieg, siostry po raz pierwszy mogły spojrzeć sobie w oczy.

  Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji zamyka kobietom w ciążach mnogich uratowanie zdrowego dziecka. Gdy jeden z płodów zagraża drugiemu, należy poczekać do porodu - tak twierdzi Ministerstwo Zdrowia. W praktyce oznacza to, że zdrowy bliźniak może zostać skazany na śmierć.

  19 maja świętujemy ogólnopolski Dzień Bliźniąt. Z tej okazji do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy znane mamy: Maję Hyży, Paulę Tumalę i Annę Guzik, by porozmawiać o ich podwójnym szczęściu, ale i wysiłku, z którym mierzą się każdego dnia.

  Zastanawiasz się, co oznacza twój sen o bliźniakach? Jeśli wierzysz w symboliczne znaczenie snów, sprawdź jego interpretację i zobacz, co może cię spotkać.

  Juniorki KKS Kinga to drużyna z niewielkiego podlubelskiego Krasnegostawu. Jest prawdziwym ewenementem ze względu na swój skład. Grają w niej bowiem trzy pary sióstr bliźniaczek, które stanowią ponad połowę składu występującego na boisku. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Martyna i Michalina Mazurkiewicz, Karolina i Dominika Stęplowskie oraz Magda i Łucja Brodzkie.

  Superfetacja to anomalia, do której dochodzi niezwykle rzadko. Ostatni odnotowano taki przypadek w Wielkiej Brytanii. Rebbeca Roberts spodziewała się jednego dziecka, ale w tym czasie zaszła w kolejną ciążę. Jak to możliwe?

  Ania i Mikołaj to rodzice dwóch par bliźniąt urodzonych jedna po drugiej. Nie minęło 9 miesięcy od pierwszej ciąży, a małżeństwo dowiedziało się, że ponownie na świat przyjdzie nie jedno, a dwoje maluchów. To bardzo rzadki przypadek w medycynie. Sama ciąża bliźniacza występuje 1 na 80 porodów, a prawdopodobieństwo dwóch pod rząd jest znikome. Jak rodzice przygotowali się na tę "niespodziankę" i jak radzą sobie z wychowywaniem czterech brzdąców?

  Mauricia Ibanez, uznana za najstarszą matkę w Hiszpanii, nie może wychowywać swoich dzieci, które przyszły na świat w 2017 roku. Orzeczenie Sądu Najwyższego kończy czteroletnią batalię prawną kobiety o przywrócenie jej praw rodzicielskich. Emerytka jest tym wyrokiem zdruzgotana.

  Czy bliźnięta mogą mieć dwóch różnych ojców? Okazuje się, że tak! Specjaliści z zakresu genetyki i rozrodczości z Kolumbii potwierdzili, że jedna z matek urodziła w tym kraju bliźnięta, które mają różnych ojców. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak mąż kobiety zażądał przeprowadzenia testów genetycznych.

  Najdłużej żyjące bliźnięta syjamskie, Ronnie i Donnie Galyon, zmarli 4 lipca 2020 roku w hospicjum, w mieście Dayton, w USA. Mieli 68 lat.

  George i Amal zostali Clooney rodzicami! Poza tym, że para oczekuje bliźniąt, o ciąży nie wiedzieliśmy do tej pory nic. Jakiej płci są dzieci? Jak będą mieć imiona? I jak czuje się świeżo upieczony tata? O tym w Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Ich motto to "Polska pustoszeje, trzeba działać". Marcin Sawicki wybrał się z kamerą Dzień Dobry TVN do domu państwa Juzwiszyn, którzy 30 stycznia, po raz trzeci, zostali rodzicami ... bliźniaków. Jak to się robi? Czy rzeczywiście, w przyszłości, planują założyć zespół muzyczny. GRATULACJE!!!

  Podobno bliźnięta łączy wyjątkowa więź. Czy tak jest rzeczywiście? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Pawła "Trybsona" Trybałę i jego bliźniaka Aleksandra, Marcina Mroczka oraz Adama Zdrójkowskiego i jego bliźniaka Jakuba. Czy byli ubierani przez rodziców w podobne ubrania? Mieli zabawne sytuacje, kiedy ich mylono? Podobają im się te same dziewczyny? Bywają o siebie zazdrośni? Wyobrażają sobie życie bez brata?

  O niej, jej dzieciach, późnym macierzyństwie i ciąży zrobiło się głośno w ostatnich dniach. A to dlatego, że aktorka Barbara Sienkiewicz zdecydowała się urodzić bliźnięta mając 60 lat. Temat wywołał burzę po tym, jak prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz zwrócił się do Ewy Kopacz, by ta pomogła aktorce, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Barbara Sienkiewicz przyjęła zaproszenie do Dzień Dobry Wakacje i po raz pierwszy publicznie wypowiedziała się na ten temat. Dlaczego zdecydowała się na dzieci tak późno? Dlaczego nie dostaje zasiłku macierzyńskiego? O co prosiła Ewę Kopacz i za co jej dziękuje? Czy jej dzieci są zdrowe? Zobaczcie, co powiedziała Kindze Rusin i Robertowi Kanteraitowi!

  Golec uOrkiestra obchodzi w tym roku 15-lecie. Paweł i Łukasz Golec w Bielsku-Białej spędzili młodość. Tam dorastali, chodzili do szkoły, zakochiwali się po raz pierwszy. W studiu Dzień Dobry TVN bracia Golec opowiedzieli o dorastaniu, pierwszych wzlotach i upadkach. Czy fakt, że są jak dwie krople wody ułatwiał czy utrudniał im młodość?

  Sama jest jedynaczką. Izabella Łukomska-Pyżalska niedawno urodziła bliźnięta. Pani Prezes Warty Poznań jest mamą piątki dzieci. Co spowodowało, że najlepiej czuje się w roli matki?

  W studiu Dzień Dobry TVN aktorka Małgorzata Lewińska opowiedziała o ciąży i oczekiwaniu na narodziny synów oraz o warsztatach teatralnych w ramach kampanii "Niezgoda na Bezczułość", które niedawno prowadziła. Czy ciąża była dla niej zaskoczeniem? Jak ją znosi? jak jej córki zareagowały na to, że będą mieć rodzeństwo?