Nie żyje najstarsza para bliźniąt syjamskich na świecie. Lori i George we wrześniu skończyliby 63 lata

Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Nie żyją Lori i George Schappell. To najstarsza para bliźniąt syjamskich na świecie, byli połączeni czaszką. We wrześniu tego roku skończyliby 63 lata. O ich śmierci poinformował dziennik "The Guardian".

Lori i George Schappell - kim byli?

Lori i George Schappell urodzili się 18 września 1961 roku w Reading w południowej Pensylwanii. Ukończyli Hiram G Andrews Center, Instytut Techniczny w Elim w Pensylwanii i przez lata pracowali w szpitalu w Reading.

Rodzeństwo posiadało oddzielne ciała, jednak było połączone czaszką, dzieliło 30 proc. mózgu i główne naczynia krwionośne.

George z powodu wady kręgosłupa korzystał z urządzenia wspomagającego. Specjalnym łóżkiem brata sterowała Lori, dzięki temu rodzeństwo mogło sprawnie się poruszać.

Jak podaje NBC Today, rodzeństwo reprezentowało najrzadszą formę bliźniąt syjamskich, która dotyka jedynie od dwóch do sześciu procent przypadków.

Z Księgi Rekordów Guinnessa możemy się dowiedzieć, że George mimo przypisania mu przy urodzeniu płci żeńskiej identyfikował się jako mężczyzna. Dlatego w 2007 roku przeszedł tranzycję. Opowiedział o tym publicznie w 2011 roku w rozmowie z brytyjską gazetą "The Sun". Rodzeństwo odwiedziło Londyn, aby świętować swoje 50. urodziny i jak pisze "Guardian" mężczyzna przyrzekł wtedy, że "będzie dalej żyć pełnią życia".

- Od najmłodszych lat wiedziałem, że powinienem być chłopcem. To było bardzo trudne, ale byłem coraz starszy i po prostu nie chciałem żyć w kłamstwie. Wiedziałem, że muszę żyć tak, jak chcę - tłumaczył.

Lori i George Schappell nie żyją

Lori i George Schappell nie żyją. Odeszli 7 kwietnia w szpitalu w Pensylwanii. 

O ich śmierci poinformował dziennik "The Guardian". Rodzeństwo w we wrześniu tego roku skończyłoby 63 lata. Oficjalna przyczyna śmieci nie jest nieznana.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes