Nie żyje najstarsza polska instagramerka. 92-letnią Anię w sieci śledziło 105 tysięcy osób

Nie żyje najstarsza polska instagramerka
Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Anna Kusiak - twórczyni profilu "Życie zaczyna się po 90." - nie żyje. Informację o jej śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych, przekazała córka. Instagramerka odeszła w wieku 97 lat.

Anna Kusiak nie żyje

Z wpisu, który córka kobiety zamieściła na Instagramie dowiadujemy się, że Anna Kusiak - najstarsza polska instagramerka - zmarła spokojnie, we śnie. - Uśmiechając się. Miała bardzo ważny powód by już dzisiaj. Być ze swoim Edwardem - jego 96. urodziny - czytamy w poście.

Córki pani Ani wyznała, że do samego końca czytała mamie wiadomości i komentarze internatów. - Słyszała i rozumiała je do Końca. Bardzo wam dziękuję - napisała. Dodała, że jej mama wielokrotnie powtarzała, że internetowa społeczność, którą udało jej się zbudować, była dla niej niezwykle ważna. O swoim profilu na Instagramie mówiła, że to jej "internetowy dom". - Uwielbiała go, doskonale się w nim czuła. Tak bardzo go kochała, a jeszcze bardziej was - jej gości, a może domowników? Dlatego profil @zycie_zaczyna_sie_po_90 nadal będzie istniał. Zapraszam was na jutro na Wspólną Niedzielną Kawkę - zakończyła wpis córka pani Anny.

Odeszła najstarsza polska instagramerka. Internauci żegnają Annę Kusiak

W komentarzach pod postem, który zamieściła córka pani Anny pojawiło się mnóstwo kondolencji i wyrazów współczucia. Wielu internatów podkreślało w swoich wpisach, że będzie im się bardzo trudno pogodzić z odejściem tak niezwykłej kobiety. - Nigdy nie pogodzę się ze śmiercią - nawet jeżeli dotyka ona osób w wieku Pani Anny. Dla mnie jest to straszne i bardzo mi przykro, że tej Pani już nie ma - czytamy w komentarzach. - Łzy same płyną, dziękuję za Panią - stwierdził jeden z internautów. - To szczęście, że taki człowiek mógł żyć tak długo, na zawsze zostanie w sercu - dodała jedna z komentujących osób.

Komentarz pod postem zostawiła również Ewa Drzyzga. - Pani Ania zaczęła swe anielskie życie po 90-tce. Dziękuję za to ziemskie z nami. Wierzę, że będzie nas doglądać i motywować jak dotąd. Ukojenia i Dobra dla całej Rodziny Pani Ani - napisała prowadząca Dzień Dobry TVN.

Warto przypomnieć, że pani Anna Kusiak w wieku 85 lat spełniła swoje marzenia o tym, aby mieszkać poza Polską i wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. Swoją przygodę i karierę na Instagramie zaczęła w wieku 92 lat. To właśnie wtedy powstał profil @zycie_zaczyna_sie_po_90. Za jego pośrednictwem pokazywała swoje codzienne życie. Jej poczynania obserwowało ponad 100 tysięcy osób.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: KO

Źródło zdjęcia głównego: Espair/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes