Nie żyje ceniona artystka i żona wybitnego reżysera. Miała 87 lat

Eleanor Coppola nie żyje
Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Eleanor Coppola - ceniona twórczyni filmów dokumentalnych oraz żona wybitnego reżysera Francisa Forda Coppoli - nie żyje. Artystka odeszła w swoim w domu w Kalifornii. Miała 87 lat.

Eleanor Coppola nie żyje

Nie żyje Eleanor Coppola. Informację o śmierci reżyserki - w specjalnym oświadczeniu opublikowanym przez Associated Press - przekazała rodzina. Z komunikatu dowiadujemy się, że artystka odeszła w swoim domu w Rutherford w Kalifornii. W ostatnich chwilach byli przy niej najbliżsi.

Reżyserka odeszła w wieku 87 lat, niespełna miesiąc przed swoimi urodzinami. Nie wiadomo, jako była przyczyna śmierci artystki.

Eleanor Coppola - kim była?

Eleanor Coppola urodził się 4 maja 1936 roku w Los Angeles. Ukończyła Uniwersytet Kalifornijskim w Los Angeles. To właśnie na uczelni poznała swojego męża Francisa Forda Coppolę. Przeżyli wspólnie 61 lat i odczekali się trójki dzieci - Sofii, również jest reżyserką, Romana, który został prezesem firmy American Zoetrope. Drugi syn pary zginął w wypadku na łodzie w wieku zaledwie 22 lat.

Eleanor była cenioną reżyserką filmów dokumentalnych. Największe uznanie przyniosło jej dzieło "Hearts of Darkness: A Filmmaker’s Apocalypse". Film pokazywał, jak powstał jeden z najwybitniejszych filmów wojennych w historii kina - "Czas apokalipsy". Za swój dokument Eleanor otrzymała nagrodę Emmy. W późniejszych latach dokumentowała również pracę swojej córki. Towarzyszyła jej na planie takich filmów, jak "Przekleństwa niewinności" i "Maria Antonina".

Warto dodać, że swój pierwszy fabularny film "Paris Can Wait" Eleanor zrealizowała w 2016 roku, mając 80 lat. Jej ostatnie dzieło "Miłość to miłość to miłość" trafiło do kin w 2022 roku.

Artystka wydała również dwie książki, w których opisała swoje życie z wielkim reżyserem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: KO

Źródło: people.com

Źródło zdjęcia głównego: Amy Graves/Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes