reżyserka

  reżyserka

  Trudno wyobrazić sobie lepszy początek kariery aktorskiej niż ten, który przypadł w udziale Agacie Trzebuchowskiej. To właśnie ona zagrała tytułową rolę w nagrodzonej Oscarem "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Jednak mimo spektakularnego debiutu, kobieta nie chciała kontynuować przygody z aktorstwem i dziś realizuje się na innych polach.

  Zmarła Barbara Sałacka, która zasłynęła jako reżyserka, realizatorka telewizyjna, twórczyni spektakli, a prywatnie matka śp. aktorki Ewy Sałackiej. Jak przekazał "Super Express", babcię pożegnała w mediach społecznościowych Matylda Kirstein. - Mało znam takich miłości jak nasza. Żegnaj moja najlepsza przyjaciółko... Zawsze będziesz dla mnie wszystkim - napisała.

  Sophie Fiennes jest angielską reżyserką i producentką. Pochodzi z bardzo utalentowanej rodziny - jej bracia Joseph i Ralph to aktorzy, siostra Martha jest reżyserką, a brat Magnus - kompozytorem. Sophie zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o jej rodziny. W styczniu tego roku miał premierę film w reżyserii naszego gościa, zatytułowany "Grace Jones: Bloodlight and Bami". Jak Sophie poznała znaną wokalistkę? Ile czasu spędziły razem na potrzeby filmu? Reżyserka zdradziła również, ile lat ma tak naprawdę Grace Jones :)

  W spektaklu „DalidAmore” Ewa Kasprzyk wcieliła się w postać Dalidy - pięknej piosenkarki, wykonawczyni takich hitów jak „Paroles, paroles” i „Bang bang”, która w 1987 roku popełniła samobójstwo. Pani Ewa jest również reżyserką tego widowiska. Dlaczego zdecydowała się pokazać i zagrać tak tragiczną postać? Ewę Kasprzyk gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Kinga Burza reżyseruje klipy światowych artystów, miedzy innymi Lany Del Rey, Ellie Goulding czy Katy Perry. Czy to gwiazda zgłasza się do reżysera z prośbą o zrobienie teledysku czy to reżyser musi przejść specjalny casting? Z kim Kindze współpracowało się najlepiej? I czy ma poczucie, że odniosła sukces? Z Kingą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Scenarzystkę i reżyserkę Nancy Meyers nazywają mistrzynią komedii romantycznych. Ostatnio do kin wszedł jej najnowszy film "Praktykant", który również ma szansę zostać przebojem kina kobiecego. Jaki ma przepis na sukces? Czy kobietom nadal trudno przebić się w Hollywood? Czy zagadnienia z filmu "Praktykant" wzięła ze swoich doświadczeń? Z Nancy Meyers rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.